Strona główna Internet Migmail – błyskawiczne konto anonimowe

Migmail – błyskawiczne konto anonimowe

przez CoreBlog
ikona migmail

ikona migmailPisaliśmy już o Sanebox, pisaliśmy o Boxbe… napiszemy więc o kolejnej usłudze emailowej. Tym razem nie będzie to jednak sprzątanie skrzynek, czy bieżące trzymanie w nich porządku. Tym razem będzie o czymś zupełnie innym, o skrzynce pocztowej, którą możemy założyć bez rejestracji, a która może nam posłużyć jako platforma wysyłania anonimowych wiadomości. O czym mowa?

Mowa o Migmail. Jest to usługa, dzięki której nie trzeba się rejestrować, aby wysłać do kogoś anonimowo emaila. Co ciekawe, nie potrzeba też podawać żadnego hasła, żeby wejść na skrzynkę, wystarczy podać samą nazwę konta. Jak się jednak nietrudno domyślać – dostęp do konta ma każdy, ze względu na wspomniany brak hasła. Wystarczy, że inny użytkownik poda tę samą nazwę konta co ty (a konta nie można skasować).

Z racji jednak, że cała idea polega na tym, iż Migmail to konto tymczasowe – każdy list usuwany jest ze skrzynki po 24 godzinach od jego otrzymania. Użytkownik posiada również możliwość ręcznego usuwania wiadomości.

Warto też wiedzieć, że Migmail nie ma wbudowanego systemu antyspamowego, więc do skrzynki odbiorczej trafią wszystkie wysłane listy na dany adres. Należy jednak wiedzieć, że z wiadomości wycinane są wszelkie grafiki i załączniki, stąd też wyświetlana jest sama treść listu, a jego wielkość nie może przekraczać 1 MB.

Czasem może się zdarzyć, że dane konto zostanie zablokowane. Dochodzi do tego, gdy Migmail stwierdzi, że poprzez użytkowanie danego konta dochodzi do łamania regulaminu czy też prawa.

Do czego może nam posłużyć takie tymczasowe konto? Gdy zapomnieliśmy hasła do swojego właściwego konta, a potrzebujemy szybko się z kimś skontaktować – bez zbędnej rejestracji. Gdy chcemy pozostać anonimowi i wysłać do kogoś list miłosny, a wstydzimy się od razu przyznać kim tak naprawdę jesteśmy…

Znajdą się pewnie jeszcze dziesiątki innych powodów, ale zawsze pamiętajcie, żeby działać na Migmailu nie tylko zgodnie z regulaminem i literą prawa, ale także z rozsądkiem, kulturą i dobrymi obyczajami.

[button opcje]MIGMAIL.PL[/button]

Powiązane artykuły

1 Komentarzy

dorota 5 sierpnia, 2015

lubię być anonimowa

Napisz komentarz