Strona główna Internet Jak wybrać dobrą ofertę światłowodu?

Jak wybrać dobrą ofertę światłowodu?

przez CoreBlog
internet swiatlowodowy

Jeszcze całkiem niedawno szybki Internet światłowodowy był „luksusem” zarezerwowanym głównie dla mieszkańców największych miast. To powoli się zmienia, a dzięki licznym inwestycjom infrastrukturalnym coraz więcej osób zyskuje dostęp do światłowodu, ciesząc się jego niezaprzeczalnymi zaletami. Jeśli planujesz przejść na „światło” np. z Internetu mobilnego czy radiowego, to na początek przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy w nim, jak wybrać naprawdę dobrą ofertę światłowodu.

Dlaczego światłowód? Poznaj najważniejsze zalety tej technologii

Internet światłowodowy jest powszechnie uznawany za najlepszą technologię dostępu do sieci. Jest to Internet przewodowy, co oznacza, że należy go fizycznie wprowadzić do budynku. Z jednej strony jest z tym nieco pracy (zajmują się tym technicy dostawcy Internetu), jednak w tym przypadku zalety stanowczo przewyższają wady. Internet przewodowy gwarantuje stabilność i wysoką przepustowość łącza.

Rada:

Oczywiście przy Internecie światłowodowym nie ma problemu ze stworzeniem wewnętrznej sieci bezprzewodowej – wystarczy podłączyć przewód światłowodowy do routera Wi-Fi i cieszyć się bardzo szybką siecią i praktycznie nieodczuwalnymi stratami w uzyskiwanych prędkościach.

Użytkownicy światłowodu podkreślają wiele zalet tej technologii, by wymienić tylko:

  • Niską awaryjność– przerwy w dostępie do Internetu światłowodowego zdarzają się rzadko i zazwyczaj są wynikiem fizycznego uszkodzenia sieci.
  • Niewrażliwość na warunki pogodowe– użytkownicy Internetu mobilnego czy radiowego często borykają się z problemami z działaniem sieci podczas śnieżycy, deszczu czy skrajnych temperatur. Światłowód nie jest podatny na takie zakłócenia.
  • Stałe parametry– prędkość Internetu światłowodowego jest niezależna od liczby jednocześnie korzystających użytkowników. Jeśli więc masz w domu wiele urządzeń podłączonych do Internetu, to światłowód będzie zdecydowanie najlepszym wyborem z uwagi na znaczą przepustowość.

Jak przejść na światłowód?

Jeśli wiesz, że przy Twoim budynku lub w jego bezpośrednim pobliżu znajduje się sieć światłowodowa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść na szybki Internet stacjonarny. Skontaktuj się z lokalnymi dostawcami i zapytaj o warunki techniczne przyłączenia oraz oczywiście poproś o konkretne oferty światłowodu.

Po zawarciu umowy z dostawcą nic więcej Cię nie interesuje – to technicy wybranej firmy zajmą się fizycznym wprowadzeniem światłowodu do budynku, a następnie uruchomieniem usługi.

Wybieramy dobrą ofertę światłowodu – na co zwrócić uwagę?

Wybór oferty warto uzależnić od renomy dostawcy. Choć technologia światłowodowa jest wyjątkowo niezawodna, to ewentualne problemy mogą wystąpić po stronie infrastruktury firmy, która realizuje usługę.

Sprawdź zatem opinie dotychczasowych klientów firm, których oferty Cię zainteresowały. Upewnij się, że wybrany dostawca szybko reaguje na zgłoszenia serwisowe, oferuje profesjonalną pomoc techniczną i dba o wysoką dostępność swojej usługi. Oczywiście przeanalizuj też oferty pod kątem ceny i tego, co za nią otrzymujesz (chodzi tu przede wszystkim o gwarantowane parametry łącza).

Sprawdzony dostawca Internetu światłowodowego – skorzystaj z naszej rekomendacji

Jeśli szukasz korzystnej oferty światłowodu w Mińsku Mazowieckim, Wesołej, Sulejówku lub Wawrze, to koniecznie zainteresuj się propozycją KaspolNet, czołowego dostawcy Internetu w regionie. Doradcy firmy bezpłatnie i niezobowiązująco sprawdzą, czy istnieją warunki techniczne do świadczenia usługi pod Twoim adresem.

KaspolNet oferuje niezawodny Internet światłowodowy w bardzo atrakcyjnej cenie, zarówno dla domu, jak i dla biznesu. Rozważ również atrakcyjne pakiety z telewizją. Ze szczegółami oferty KaspolNet zapoznasz się na stronie internetowej kaspolnet.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz