Strona główna Internet Która poczta email najlepsza?

Która poczta email najlepsza?

przez CoreBlog
Gmail icon

Gmail iconJeśli zamierzasz założyć swoje pierwsze w życiu konto lub chcesz zmienić email na ten od lepszego usługodawcy (lub po prostu z innych powodów…) to warto rozważyć kilka rozmaitych opcji. Tym bardziej, że rynek cybernetyczny troszkę ich oferuje, więc nie powinieneś mieć problemu w doborze najbardziej interesującego cię „towaru”. Postanowiliśmy jednak przygotować małe zestawienie różnych kont email, aby ułatwić ci przeglądanie portali, a poprzez to i ułatwić wybór najbardziej odpowiedniego dla ciebie konta.

Obecnie do najpopularniejszych kont na świecie należą skrzynki Google (czyli Gmail) oraz Yahoo. W Polsce dość duży udział w tej branży mają skrzynki o2 (połączona z komunikatorem Tlen), Onet oraz Wirtualna Polska. Nie są to jednak jedyne alternatywy. Na szczęście…

Dlaczego na szczęście? Bo nie może być tak, że kilku monopolistów dzieli między sobą rynek i robią z nim co chcą. Tak jak choćby Google, które podejrzewane jest o ingerowanie w prywatność użytkowników… Poza tym różne skrzynki mogą mieć różne przeznaczenia, jak choćby ShortMail, który służy do wysyłania jedynie krótkich wiadomości, max. do 500 znaków. Warto też zwrócić uwagę na coraz częstsze łączenie skrzynek email z dodatkowymi funkcjami, takimi jak chociażby dysk w chmurze. Jeśli bierzesz to pod uwagę przy zakładaniu skrzynki, warto przyjrzeć się, która z oferowanych usług ma w tym względzie najmniejsze limity.

coreblog zestawienie kont email

Dla niektórych ważnym elementem skrzynki email mogą być dostępne aliasy (adresy). Skrzynka Google oferuje tylko jedną: @gmail.com, podczas gdy np. na poczcie o2 (Tlen) można mieć ich już kilka (np. @o2.pl czy @tlen.pl).

Użytkownicy, którzy wysyłają dużo maili z dużymi załącznikami mogą z kolei docenić skrzynki, gdzie wielkość dołączanych plików jest naprawdę duża. Na popularnym Gmail i Yahoo jest to zaledwie 25 MB. Tymczasem Interia i o2 pozwalają na 100 MB, a Outlook.com nawet do 300 MB.

Tak więc wybór skrzynki wcale nie musi być taki oczywisty, bo trzeba rozważyć wszystkie możliwości i dobrać dla siebie taką opcję, która najlepiej podpasuje pod charakter naszej pracy ze skrzynką.

Tak czy inaczej… życzę udanego wyboru i przyjemnej pracy ze skrzynką email!

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

jano 5 maja, 2013

Gmail w sumie Nie potrzebuje duzych zalacznikow bo mozna udostepniac duze pliki przez dysk google

marek 13 stycznia, 2014

Google to szpieg, 25MB załącznika to śmiech! A chmura? Sam udostępniasz swoje dane szpiegom z google.

ZYGA 22 września, 2013

:)) wszystko tylko nie – gmail – plus gogle i kamera i masz gości na co dzień w domu [..]

Adrian 13 stycznia, 2015

Odradzam WP – wolno chodzi, nie można dodawać nowych adresów do książki. Niemiła pomoc techniczna, jakieś durne odpowiedzi, że mam kolor zmienić, to się zacznie dodawać… Poza tym bardzo dużo reklam, spamu i oszustów z różnymi “złotymi interesami”, nagrodami itp.

Napisz komentarz