Strona główna Internet Firmowy Internet w Sosnowcu – dlaczego warto wybrać ofertę bez żadnych limitów?

Firmowy Internet w Sosnowcu – dlaczego warto wybrać ofertę bez żadnych limitów?

przez CoreBlog
internet w sosnowcu

Wszyscy się zgodzimy, że Internet stanowi niezbędne narzędzie na potrzeby funkcjonowania biznesu. Nawet drobni przedsiębiorcy wykorzystują Internet do pozyskiwania i obsługi klientów, dlatego wybierając usługę dla swojej firmy warto dokładnie przeanalizować konkretne oferty i wybrać tę najkorzystniejszą pod względem ceny, niezawodności i parametrów. Bardzo ważnym kryterium wyboru firmowego Internetu w Sosnowcu jest również to, czy dana oferta nie narzuca limitów w zakresie np. transferu danych.

Limitowane oferty Internetu mobilnego? Spodziewaj się problemów

Wielu przedsiębiorców korzysta z Internetu mobilnego i nie ma w tym oczywiście nic złego. Często wynika to po prostu z braku alternatywy w postaci Internetu światłowodowego czy radiowego. Internet mobilny ma tę zaletę, że zwykle można go uruchomić od ręki – wystarczy kupić kartę SIM i włożyć ją do routera z modemem.

Problem polega na tym, że zdecydowana większość ofert Internetu mobilnego dla firm narzuca limity w zakresie transferu danych. Po przekroczeniu „paczki Internetu” dostęp do sieci staje się ograniczony – zwykle Internet zwalnia do kilku Mb/s, przez co korzystanie z niego staje się uciążliwe, zwłaszcza w przypadku potrzeby wysyłania czy pobierania dużych plików.

Co to znaczy, że Internet jest bez limitu?

Oferty Internetu bez limitu w Sosnowcu i innych miastach dotyczą praktycznie tylko usług realizowanych z wykorzystaniem technologii Internetu światłowodowego. Tutaj nie trzeba się przejmować ograniczonym transferem danych, ponieważ czegoś takiego po prostu nie ma. Z Internetu można korzystać do woli, nawet 24 godziny na dobę.

Nie musimy chyba dokładnie wyjaśniać, dlaczego Internet dla firm bez limitu jest optymalnym wyborem dla każdego przedsiębiorcy. Taka usługa pozwala intensywnie korzystać z sieci w takim zakresie, w jakim potrzebuje tego biznes, bez oglądania się na transfery przydzielone przez operatora.

Zwróć uwagę na parametry usługi

Wybierając usługę dostępu do Internetu dla firm w Sosnowcu należy przeanalizować nie tylko kwestię omówionego już limitu danych, ale też parametrów gwarantowanych przez dostawcę. Mamy na myśli oczywiście prędkość pobierania (download) i wysyłania (upload) danych.

Oba parametry mają kluczowy wpływ na komfort korzystania z sieci. Jeśli potrzebujesz Internetu tylko do odpisywania na maile, prowadzenia firmowych mediów społecznościowych czy wysyłania dokumentów sprzedaży, to w zupełności wystarczający będzie Internet o prędkości 100 Mb/s download i 50-100 Mb/s upload.

Jeśli jednak prowadzisz biznes w sieci, regularnie odbywasz spotkania online z klientami, masz popularny sklep internetowy i potrzebujesz błyskawicznego Internetu w biurze dla wielu pracowników, to poszukaj oferty Internetu światłowodowego o prędkości 300 Mb/s i większej.

Internet symetryczny, czyli jedna z najlepszych propozycji dla przedsiębiorców

Internet symetryczny to szybko zyskująca na popularności usługa, która gwarantuje jednakowe parametry w zakresie prędkości pobierania i wysyłania danych – na przykład 300 Mb/s/300 Mb/s. Jest to rozwiązanie dedykowane przedsiębiorcom, którzy potrzebują równie szybkiego downloadu i uploadu, na przykład w związku z wysyłaniem dużych plików na serwery zewnętrzne, prowadzeniem szkoleń online czy odbywaniem wideokonferencji z klientami/pracownikami zdalnymi.

Którego dostawcę Internetu w Sosnowcu wybrać?

Jednym z najbardziej cenionych dostawców Internetu dla firm w Sosnowcu i regionie jest DG-NET. W ofercie tej firmy znajdziesz usługę Internetu światłowodowego, w tym symetrycznego, a także Internetu radiowego. Mapa zasięgu na stronie dostawcy pozwoli Ci wstępnie ustalić, czy możesz skorzystać z usług DG-NET . Jeśli tak, to skontaktuj się z firmą, a otrzymasz korzystną ofertę bez żadnych gwiazdek!

Więcej o nielimitowanym Internecie dla firm w Sosnowcu od DG-NET przeczytasz w artykule na stronie https://www.dg-net.pl/internet-dla-firm-bez-limitu-w-sosnowcu-co-wybrac/.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz