Strona główna Technologia Jaki smartwatch Samsung kupić? Porównanie najnowszych modeli 5. generacji

Jaki smartwatch Samsung kupić? Porównanie najnowszych modeli 5. generacji

przez CoreBlog
15939 xaCNxXIz2qwJGNFY

Inteligenty zegarek to nie tylko czasomierz, ale kompletny wirtualny asystent na nadgarstku. Dzięki licznym funkcjom monitorowania zdrowia pozwala być na bieżąco z danymi na temat najważniejszych funkcji organizmu. Na tym oczywiście nie kończą się możliwości smartwatchy, a szczególnie nie tych od Samsung. Co oferuje 5. generacja wearables tego producenta? Czas to sprawdzić!

Samsung Galaxy Watch5 LTE

Smart zegarki Galaxy to urządzenia warte uwagi m.in. ze względu na wykorzystywany system operacyjny. Producent oferuje urządzenia działające pod kontrolą Wear OS. Oprogramowanie Google, dodatkowo wzbogacone o autorskie dodatki firmy Samsung daje dostęp do tysięcy aplikacji wszelkiego rodzaju. Dzięki temu dużo łatwiej znaleźć te najlepsze dla siebie.

Wyświetlacz

Samsung Galaxy Watch5 LTE to podstawowy model tej generacji inteligentnych zegarków. Koperty dostępne są w dwóch rozmiarach. Mniejsza tarcza ma średnicę 40 mm, a większa 44 mm. Mieści się w niej wyświetlacz Super AMOLED liczący 30,4 mm, co przekłada się na 1,2″. Rozdzielczość ekranu to 396 x 396 px.

Czujniki i moduły łączności

Smartwatch Samsung Galaxy Watch5 LTE został wyposażony w szereg sensorów ułatwiających kontrolę zdrowia i postępów treningu. W pierwszym zadaniu pomagają m.in. czujniki służące do pomiaru snu i rytmu serca. Po wyjściu z domu przyda się GPS i inne moduły zbierające dane o lokalizacji urządzenia. Dzięki nim zapis trasy biegu będzie odzwierciedlał rzeczywiście przebytą trasę i pokonane kilometry.

Funkcje

Smartwatch sportowy powinien dawać błyskawiczny dostęp do kluczowych danych o własnym ciele. Taki właśnie jest Samsung Galaxy Watch5 LTE. W jego oprogramowaniu znajdują się takie funkcje jak np. BioActive, która pozwala sprawdzić zawartość tłuszczu w organizmie oraz poziom masy mięśniowej. Oprócz tego zegarek będzie też asystentem w ponad 90 typach ćwiczeń.

Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

Wariant Pro smartwatcha Samsung ma wszystko to, co wariant podstawowy. Porównywarka smartwatchy na stronie producenta szybko pozwala się przekonać, że ten model oferuje jeszcze więcej. Co ważne, jest dostępny w jednym rozmiarze koperty – 45 mm.

Ekran i wykonanie

Smartwatch sportowy Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE to urządzenie, które zniesie nie tylko intensywny trening. Jego zakupem mogą zainteresować się osoby potrzebujące inteligentnego zegarka do bushcraftu, enduro, wspinaczek górskich, żeglowania i innych plenerowych aktywności. Podwyższoną odporność na uszkodzenia zapewniają:

  • tytanowa obudowa;
  • szafirowe szkło chroniące ekran Super AMOLED o przekątnej 1,4″ (średnica 34,6 mm);
  • wodoszczelność potwierdzona certyfikatem IP68.*

Akumulator

Na smartwatchu sportowym w wariancie Pro użytkownik powinien polegać. Czas pracy tego modelu jest dwa razy dłuższy niż podstawowej wersji i wynosi 80 godzin**. Taki wynik umożliwia akumulator o pojemności 590 mAh.***

Co więcej, gdy energia w ogniwie się wyczerpie, do naładowania nie będzie potrzebne żadne dodatkowe akcesorium. Wystarczy ładowarka ze złączem USB-C.

*Galaxy Watch5 Pro ma klasę wodoszczelności 5ATM zgodnie z normą ISO 22810:2010 oraz stopień ochrony pyło/wodoszczelności IP68. Nie nadaje się do aktywności w wodzie przez czas dłuższy niż 30 minut lub na głębokości przekraczającej 1,5 m. Jeśli urządzenie jest mokre, zaleca się je wysuszyć przed użyciem. Więcej informacji, w tym zasady dotyczące pielęgnacji/użytkowania, można znaleźć w instrukcji obsługi.

** Rzeczywisty czas pracy baterii zależy od środowiska sieciowego, sposobu użytkowania oraz innych czynników i może się różnić.

***Typowa pojemność została przetestowana w warunkach laboratoryjnych przez stronę trzecią. Typowa pojemność to średnia wartość pojemności oszacowana z uwzględnieniem odchyleń pojemności próbek akumulatorów przetestowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 573 mAh dla Galaxy Watch5 Pro, 398 mAh dla Galaxy Watch5 44 mm, i 276 mAh dla Galaxy Watch5 40 mm. Rzeczywista żywotność baterii zależy od środowiska sieciowego, sposobu użytkowania i innych czynników.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz