Strona główna Porady i Instrukcje Jak przywrócić dźwięk w przeglądarce Chrome

Jak przywrócić dźwięk w przeglądarce Chrome

przez CoreBlog
chrome ico

chrome ico

Czasami zdarza się, że przeglądarka Chrome przestaje odtwarzać dźwięki, zwłaszcza jeśli chodzi o strone Youtube, Przedstawiamy krok po kroku jak naprawić ten problem.

Krok 1

Na początku sprawdź czy nie masz zainstalowanego w systemie rozszerzenia “Chrome Toolbox”

Gdy klikniesz na ikone Chrome Toolbox, pokaże się wpis dla wyciszania zakładek stron. Jeśli jest zaznaczone “wycisz” to nie będzie, żadnego dźwieku. Odznacz to i prawdopodobnie dźwięk powinien wrócić.

Rozszerzenie ToolBox ma domyślnie ustawione wyciszanie przeglądarki i często jest przypisana do kombinacji klawiszy na klawiaturze. Aktywowane są przez klikanie na te klawisze.

Najlepszą radą jest odinstalowanie tego rozszerzenia, aby przywrócić dźwięki

Krok 2

Gdy nadal mamy problem z dźwiękiem, może to być związane z wtyczną odpowiedzialną za animacje Adobe Flash.

Aby je sprawdzić wpisz w przeglądarce :

chrome://plugins/

Potem wybierz “szczegóły” a na końcu wyłacz jedną z wtyczek. Jeśli nadal nie działa dźwięk, spróbuj wyłaczyć aktywną i włączyć pozostałą.

chrome

Krok 3

Innym przypadek dotyczy tego, kiedy przeglądarka Chrome sama wyłącza dźwięk.

W tym celu przejdź do panelu “Mikser” znajdującego się w ikonie dźwięku na pasku tray. Sprawdź czy przeglądarka nie jest wyciszona i czy przycisk “wycisz” nie jest włączony

chrome 2

Krok 4

Sprawdź dostępne aktualizacje dla przeglądarki. Ten sposób może rozwiązać problem

Wpisz w przeglądarce, aby sprawdzić aktualna wersję oprogramowania:

chrome://chrome/

Krok 5

Jako ostatni krok proponujemy aby odinstalować całkowicie przeglądarkę Chrome i zainstalować ponownie. Jeśli nadal nie ma dźwięku w filmach video.

Odinstaluj i zainstaluj ponownie Adobe Flash.

Mamy nadzieję, że te kroki okażą się owocne w przywracaniu dźwięku.

Powiązane artykuły

12 komentarze

Adam 28 czerwca, 2014

Żadna z porad nie zadziałała a problem jest znacznie bardziej złożony i tkwi w samej błędnej aktualizacji. Chrome musi to poprawić w łatce bo nie jest to kwestia konfiguracji samej przeglądarki a w kodekach wew. przeglądarki.

Artur 6 sierpnia, 2014

Dokładnie, nic z tych rzeczy nie zadziałało

Magda 7 września, 2014

nic nie zadziałalo a glosu jak nie ma tak nie ma

Darek 20 marca, 2015

Jeśli macie lub mieliście podłączone słuchawki z przodu to wystarczy wejść w menedżera dźwięku Realtek HD Audio i ( taki żółty folderek po prawej ) odznaczyć opcję WYŁĄCZ WYKRYWANIE GNIAZDA PANELA PRZEDNIEGO.
U mnie działa bo mam podłączone z przodu słuchawki z mikro a z tyłu głośniki.
Jeszcze na co warto zwrócić uwagę to zaznaczenie w ustawieniach zaawansowanych opcji RÓWNOCZESNE ODTWARZANIE DWÓCH RÓŻNYCH STRUMIENI AUDIO W PRZEDNICH I TYLNYCH URZĄDZENIACH WYJŚCIA i jeśli chodzi o mnie to zaznaczenie opcji KIEROWANIE WEJŚCIA MIKROFONU/WEJŚCIA LINIOWEGO DO PANELA PRZEDNIEGO ponieważ jak napisałem mam z przodu mikrofon.
UWAGI:
– jeśli przy tych ustawieniach masz podłączone z przodu słuchawki z mikro a nie tylko mikro to żeby ci grały głośniki wystarczy wyjąć dżeka od słuchawek ten od mikro może siedzieć chyba że macie słuchawki na jednym 🙂
– ustawienia te dotyczą Menadżera Realtek HD Audio 🙂
– na 100% działa bo też nie miałem dźwięku nawet po sprawdzeniu wszystkich kroków z powyższego postu, jeśli pomogło to się cieszę. POWODZENIA.

Andrzej 6 czerwca, 2015

Mam ten sam problem z zanikaniem dźwięku. Z tym że dzisiaj zauważyłem jak anti-malware zablokował niebezpieczna stronę po właczeniu gry i w tym wlasnie momencie stracił sie głos. Oczywiście pare minut wcześniej oglądałem youtube.

DO DARKA 25 czerwca, 2015

Pomogło dziękuję !!!

Mati 18 lutego, 2016

Dzięki! Krok 3 zadziałał 🙂

damian 28 lipca, 2017

to masz trojana 😉
trojan ścisza te zeczy , na mojim kompie tak bylo

Inkubus 4 czerwca, 2017

chrome://plugins/ Strona internetowa pod adresem chrome://plugins/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.
ERR_INVALID_URL

Inkubus 4 czerwca, 2017

I można sobie pogwizdać sprawdzaj strony do których się odwołujesz chrome://plugins/ Strona internetowa pod adresem chrome://plugins/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.
ERR_INVALID_URL

Aneta 1 lipca, 2017

chrome://plugins/ pokazuje się komunikat że strona jest nie osiągalna ?

jarzyn 2 maja, 2018

super mi pomógł krok 3 przy okazji rozwiązałem problem z discordem

Napisz komentarz