Strona główna Ogólna Aplikacja Spotify – co to jest? Jak działa?

Aplikacja Spotify – co to jest? Jak działa?

przez CoreBlog
istock 505939886 vphk.h720

Aplikacja Spotify – co to jest? Jak działa? Z tymi pytaniami wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, zwłaszcza tych, które lubią słuchać muzyki. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż aplikacja ta daje dosyć spory wachlarz możliwości. Nie każdy jednak wie, czym charakteryzuje się aplikacja Spotify, oraz na co warto zwrócić w niej uwagę. Dlatego też wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy sprawdzić, czym tak naprawdę jest aplikacja Spotify.

Czym jest aplikacja Spotify?

Aplikacja Spotify to tak naprawdę nic innego, jak aplikacja służąca do słuchania na telefonie bądź też tablecie muzyki lub też podcastów. Aplikacja ta występuje w dwóch wariantach, a mianowicie ograniczonej darmowej, oraz płatnej premium. Aplikacje z powodzeniem możemy zainstalować na urządzeniach posiadających systemy Android, Windows czy też iOS. Jeżeli chodzi o wersję darmową, to cechuje się ona następującymi ograniczeniami w użytkowaniu:

  • duża część utworów z playlisty jest niedostępna w darmowej wersji,
  • pobieranie muzyki jest niedostępne,
  • w ciągu jednej godziny możemy pominąć maksymalnie sześć piosenek,
  • dodatkowo aplikacja co jakiś czas wyświetla reklamy, co może być dosyć mocno uciążliwe,

Biorąc pod uwagę powyższe ograniczenia, spora liczba osób decyduje się na wykupienie wspomnianego wcześniej pakietu premium, który jest pozbawiony powyższych ograniczeń, oraz co za tym idzie, pozwala nam na dużo szerszą swobodę.

Aplikacja spotify Premium- czym się charakteryzuje?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, aplikacja ta charakteryzuje się brakiem wspomnianych wcześniej ograniczeń. Ponadto dostępna jest ona w różnych pakietach cenowych, różniących się oprócz ceny między innymi dodatkowymi opcjami. A więc są to:

  • pakiet individual kosztujący 19,99 złotych po okresie próbnym- w ramach tego pakietu mamy dostępne jedno konto pozbawione reklam, a muzykę możemy odtwarzać, gdzie tylko zechcemy, także w trybie offline,
  • pakiet duo- jest on przeznaczony dla par mieszkających pod tym samym adresem, umożliwia on mix playlist aktualizowaną pod kątem upodobań obojga użytkowników. Pakiet ten również umożliwia odtwarzanie w dowolnym momencie, także w trybie offline. Jego koszt po okresie próbnym wynosi miesięcznie 24,99 złotych.
  • Pakiet family- pakiet ten umożliwia korzystanie z sześciu osób pod warunkiem, że mieszkają pod tym samym adresem, dodatkowo umożliwia on również blokadę treści wulgarnych, co jest szczególnie ważne, gdy z kont korzystają dzieci oraz młodzież. Jego koszt miesięczny to 29,99 złotego,
  • pakiet student- jest to najtańszy pakiet przeznaczony dla osób, które się uczą. Jego koszt to 9,99 złotego miesięcznie, i obejmuje on odtwarzanie muzyki na żądanie w dowolnym miejscu, także w trybie offline,

Podsumowanie

Aplikacja Spotify może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na swobodnym dostępie do wysokiej jakości nagrań, zarówno online, jak i też offline. Z tego też względu różnego rodzaju pakiety Spotify premium z roku na rok zyskują na coraz to większej popularności na całym niemalże świecie.

Powiązane artykuły

1 Komentarzy

Damian 19 sierpnia, 2022

Korzystam ze Spotify w pracy (praca zdalna, na słuchawkach) oraz w samochodzie (radio z androidem, internet poprzez hotspot z telefonu). Robię 1 ulubioną listę i mam ją na różnych urządzeniach. Polecam wersję premium bez reklam. A jeśli trzeba, to czasami odtwarzam na telewizorze z kinem domowym 🙂

Napisz komentarz