Strona główna Internet Jak sprawdzić kto dostarcza Internet do twojej miejscowości?

Jak sprawdzić kto dostarcza Internet do twojej miejscowości?

przez CoreBlog
6689 hb9TQK5BbvGBlZ1e

Jak odszukać dostawcę internetu, od którego otrzymamy najkorzystniejszą ofertę? W dzisiejszych czasach korzystanie z zasobów globalnej sieci jest nieodłącznym elementem naszego życia. W przypadku mniejszych miejscowości, oddalonych od dużych aglomeracji, liczba firm zajmujących się dostarczaniem stabilnego połączenia z internetem może być ograniczona. Nie zmienia to faktu, że warto odszukać takiego dostawcę, który spełni nasze oczekiwania.

Reklamy zewnętrzne

Z racji tego, że szukamy dostępu do internetu, działania marketingowe firm prowadzone z jego pomocą mogą zwyczajnie do nas nie docierać. Oznacza to, że warto rozejrzeć się w najbliższej okolicy i sprawdzić, jacy dostawcy reklamują się np. na przydrożnych billboardach. To najprostsza wskazówka, z jakiej możemy skorzystać.

Obecne instalacje w budynku lub okolicy

Jeśli mieszkamy w budynku wielorodzinnym, to możliwe, że instalacja (tj. światłowód) firm dostarczających internet jest już tam obecna. Wystarczy więc rozejrzeć się i sprawdzić, czy mamy do czynienia z budynkiem, do którego już doprowadzono światłowód (https://fiberlink.pl/internet-swiatlowodowy/) lub inną technologię przesyłu sygnału internetowego. Jeśli tak, to jasne, że i nasze mieszkanie znajduje się w zasięgu dostawcy. W przypadku budynków w zabudowie jednorodzinnej, warto szukać oznaczeń dostawców na przydrożnych słupach.

Biura sprzedaży

Możemy również zadzwonić lub udać się bezpośrednio do biura handlowego danego dostawcy i tam dopytać o zasięg. Sprawdzenie tego zajmuje dosłownie chwilę – jeśli jesteśmy zainteresowani, to od razu możemy otrzymać ofertę na usługi, na których nam zależy. W biurze otrzymamy wszelkie niezbędne informacje – ile wyniesie płatność za usługę abonamentową, a także instalację usługi w naszym domu.

Weryfikacja na stronie internetowej dostawcy

Jeśli kojarzymy jakie firmy działają w naszej okolicy, najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy jest możliwe doprowadzenie łącza do naszego domu, jest wizyta na ich stronie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musimy się nigdzie ruszać. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do internetu, tak jak w przypadku strony internetowej dostawcy Fiberlink, gdzie możemy szybko przekonać się, czy jesteśmy w zasięgu, wpisując nazwę miejscowości i dokładny adres w formularzu lub wybierając samodzielnie lokalizację z interaktywnej mapy zasięgu.

Rządowa mapa SIDUSIS

Istnieje jeszcze inna możliwość sprawdzenia, czy i jaki dostawca ma zasięg w wypadku naszego adresu. Wystarczy wejść na stronę internetową internet.gov.pl i wpisać swoje dane adresowe, aby przekonać się, jakie podmioty mogą świadczyć usługi internetowe. Co ważne, System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (czyli w skrócie SIDUSIS) to bezpłatna, publiczna baza danych informująca o dostępności sieci w każdej polskiej gminie. Umożliwia także weryfikację, jakiego typu usługę oferuje dana firma (np. internet radiowy, światłowodowy itp.), a także czy zasięg firmy jest faktyczny, czy teoretyczny.

Szukasz dostawcy internetowego (https://fiberlink.pl/blog/za-co-odpowiada-dostawca-internetu/) w powiecie wielickim, krakowskim, myślenickim, bocheńskim lub wadowickim? Sprawdź zasięg Fiberlink. Działamy na terenie województwa małopolskiego i dostarczamy internet, telewizję oraz telefonię światłowodową. 

Powiązane artykuły

Napisz komentarz