Strona główna Ogólna Wreszcie ruszyło MEGA, czyli następca Megaupload. Co nowego?

Wreszcie ruszyło MEGA, czyli następca Megaupload. Co nowego?

przez CoreBlog
Przechwytywanie1

26

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj w godzinach wieczornych Kim Dotcom uruchomił nową usługę do hostowania plików – MEGA. Co warto o niej wiedzieć?

Megaupload zostało zamknięte przez Władze Stanów Zjednoczonych 19 stycznia 2012 roku. Kim Dotcom już od kilku miesięcy przygotowywał nowy serwis do hostowania plików i zapowiedział, że ten zostanie uruchomiony dokładnie po 12 miesiącach . Tak też się stało, gdyż wczoraj wystartowało MEGA, następca Megaupload. Zainteresowanie usługą było naprawdę duże. Po godzinie w serwisie utworzono ponad 100 tysięcy kont,a serwery gotowały się od ilości transerów. Teraz jest stabilniej. Kim zdradził, że MEGA ma już milion użytkowników, zobaczycie co oferuje serwis:

Nowa chumura

MEGA jest nową usługą do przechowywania danych w chmurze. Po zalogowaniu się do serwisu otrzymujemy narzędzia pozwalające nam uploadować, jak i pobierać pliki. Znajdziemy tutaj również mechanizmy pozwalające współdzielić nam dane z innymi użytkownikami.

Bezpieczeństwo

MEGA jest bezpieczne,a raczej według zapewnień twórców serwisu: tak! Na uwagę w MEGA zasługuje przede wszystkim szyfrowanie danych dwoma kluczami RSA o długości aż 2048-bitów. W praktyce jest to zabezpieczenie nie do złamania. Dostęp do kluczy mamy tylko my, a więc nikt nie będzie wiedział, jakie dane przechowujemy na dysku MEGA.

Język polski

tak, wśród kilkudziesięciu różnych lokalizacji nie zabrakło również polskiej wersji językowej. W celu zmiany języka interfejsu należy nacisnąć przycisk English umieszczony w prawym górnym rogu i następnie wybrać opcję Język Polski.

Przestrzeń dyskowa za darmo

MEGA na starcie oferuje wszystkim aż 50 GB powierzchni do wykorzystania. Dla porównania, SkyDrive od Microsoftu oddaje nowym użytkownikom tylko 7 GB, a w Google Drive dostaniemy jeszcze mniej, bo tylko 5 GB.

mega

Rozszerzenie ilości danych

Istnieją dodatkowe pakiety:

  • Pro I 500 GB – 9,99 euro/miesiąc;
  • Pro II 2 TB – 19,99 euro/miesiąc;
  • Pro III 4 TB – 29,99 euro/miesiąc.

Warto dodać, że decydując się na roczną subskrypcję dwa miesiące otrzymamy gratis (oszczędność na poziomie 17%).

Klient desktopowy (np. dropbox)

Tymczasowo nie ma możliwosci korzystania z desktopowego klienta. Warto tutaj dodać, że obecnie wszystkie funkcje serwisu oparte na HTML5 działają bezproblemowo tylko w Google Chrome. W przypadku innych przeglądarek dochodzi czasami do błędów (na przykład podczas wysyłania plików za pomocą dedykowanego narzędzia).

Konto

Własne konto w MEGA można założyć udając się pod ten adres. Potem pozostaje już tylko korzystać z dysku.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz