Strona główna Ogólna Szerokie monitory a tradycyjne – poznaj najważniejsze różnice przed zakupem

Szerokie monitory a tradycyjne – poznaj najważniejsze różnice przed zakupem

przez CoreBlog
rsz 12073 dzlud5isfime3ve4

Wybór nowego monitora może okazać się problematyczny niezależnie od sytuacji. Zarówno pracownicy biurowi, programiści czy pasjonaci gier mogą kierować się określonymi potrzebami, jeśli chodzi o wybór nowego urządzenia. Aktualnie wybór tego typu produktów na rynku jest bardzo duży: zaczynając od tradycyjnych rozwiązań jak monitor 2K 27 cali, monitor 5K czy monitory szerokokątne o zaskakujących parametrach. Który z nich okaże się odpowiednim rozwiązaniem? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Szerokie monitory – czym się charakteryzują?

Wiele wskazuje na to, że szerokie monitory cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Co wyróżnia je na tle tradycyjnych monitorów, do których można zaliczyć chociażby monitor 2K 27 cali?

Tym, co przede wszystkim wyróżnia monitory szerokokątne, jest znacznie większa przestrzeń robocza. Dzięki temu użytkownicy mogą pracować na kilku programach jednocześnie. To duża różnica w porównaniu z tradycyjnymi monitorami, gdzie konieczne jest ciągłe przełączanie pomiędzy pulpitami lub kartami. To szczególnie ważne dla osób, które np. zajmują się projektami graficznymi i potrzebują znacznie większej przestrzeni do pracy.

Monitory szerokokątne to także świetny wybór dla graczy, zarówno tych zawodowych, jak i pasjonatów. W tym miejscu warto zwrócić szczególną uwagę na Monitor biznesowy ViewFinity S95UA 49″ DQHD, 120Hz, 1800R dostępny w ofercie marki Samsung. Budowa takiego szerokiego monitora sprawia, że użytkownik może zanurzyć się w grze i doświadczać wyświetlanych treści w sposób znacznie bardziej realistyczny, niż ma to miejsce w tradycyjnych monitorach. Monitor szerokokątny to także znacznie większe pole widzenia, co daje nierzadko kluczową przewagę w trakcie gry. W ten sposób gracz może być w stanie dostrzec więcej szczegółów, co może zaważyć na ostatecznym wyniku potyczki.

Monitory tradycyjne i ich zalety

Mimo że monitory szerokokątne wydają się być bezkonkurencyjne w wielu sytuacjach, monitory tradycyjne, jak chociażby monitor 3840 x 2160, w dalszym ciągu mają swoich zwolenników.

Niewątpliwą zaletą tradycyjnych monitorów jest ich kompaktowy rozmiar. Zwykle są one mniejsze i bardziej poręczne niż monitory szerokokątne. To czyni je świetnym wyborem w przypadku osób o ograniczonej przestrzeni na swoim stanowisku pracy. Co więcej, monitor 3840 x 2160 dostępny w ofercie marki Samsung pozwala na ustawienie go w najwygodniejszy dla użytkownika sposób. Możliwość przekręcania, odchylania czy odwrócenia maksymalizuje komfort użytkownika i pozwala na wydajną pracę w różnych warunkach.

Kolejną zaletą tradycyjnych monitorów jest ich wszechstronność. Można bez przeszkód podłączyć je do innych urządzeń, jak komputery stacjonarne, laptopy, a nawet konsole do gier. Przykładowo, funkcja Auto Source Switch w monitorach Samsung natychmiast wykrywa nowo podłączone urządzenia i wyświetla prawidłowy sygnał. Dzięki temu użytkownik nie musi szukać odpowiedniego źródła sygnału w menu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz