Strona główna WindowsSoftware Wise Auto Shutdown – automatyczne wyłączanie komputera

Wise Auto Shutdown – automatyczne wyłączanie komputera

przez CoreBlog
ikona wise auto shutdown

ikona_wise_auto_shutdownZdarza Ci się przysnąć przed komputerem wykonując jakieś zadanie lub oglądając film? A może czasem wybiegasz z domu w pośpiechu, nie mając czasu na zamknięcie systemu? Albo chcesz, żeby komputer zawsze wyłączał się o tej samej porze? Nie ma problemu, Wise Auto Shutdown jest rozwiązaniem Twojego problemu.

Wise Auto Shutdown to niewielki program dostępny w wersji Portable, którego zadaniem jest wykonanie pewnej czynności, po nastąpieniu odpowiednich warunków. Do tych czynności należy zaliczyć:
– wyłączanie komputera
– ponowne uruchomienie komputera
– wylogowanie
– wstrzymanie
– wyłączenie zasilania
– uśpienie

A jakie warunki muszą nastąpić, aby doszło do jednej z wyżej wymienionych czynności? To już zależy od nas, ale generalnie do wyboru mamy:
– określony czas (z góry ustalona „sztywna” godzina)
– za określony czas (czyli aż „od teraz” minie określona długość godzin, minut itd.)
– codziennie o określonej godzinie
– przy bezczynności (trwającej określony przez nas czas)

wise_auto_shutdown

Możemy więc ustalić, że przy bezczynności dłuższej niż 15 minut nasz komputer zostanie uśpiony, albo że codziennie o godzinie 12 następuje wylogowanie z systemu w ramach… np. przypomnienia o przerwie na kawę.

Ważne jest również to, iż możemy zaznaczyć opcję przypomnienia o przyszłym nastąpieniu wydarzenia – na 5 minut przed czasem. W ten sposób mamy jeszcze chwilę, aby zakończyć wykonywane przez nas prace lub żeby zmienić ustawienia Wise Auto Shutdown, bo… jednak dzisiaj nie chcemy pić kawy.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz