Pendrive ściśle tajny

Nosisz na swoim pendrive ważne dane i nie chciałbyś, aby w chwili twojej nieuwagi ktoś obcy skopiował lub otworzył z niego pliki? Zaszyfruj go i zablokuj, tak aby tylko osoba znająca hasło mogła odczytać wszelkie dane zapisane na pamięci przenośnej.

Do tego celu posłuży nam program USB Safeguard w wersji 5.0, który dostępny jest na internecie w dwóch wariantach. Pierwszy – obsługuje jedynie pendrive o maksymalnej pojemności do 2 GB, lecz jest w pełni funkcjonalny i darmowy. Drugi – obsługuje pendrive o maksymalnej pojemności do 2 TB, niestety jego funkcjonalność jest ograniczona do czasu, dopóki użytkownik nie wykupi pełnej licencji.

W celu zaszyfrowania zawartości pendrive należy plik programu skopiować bezpośrednio na pamięć flash, a następnie z tej lokalizacji go uruchomić. Po akceptacji warunków korzystania z programu, naszym oczom ukaże się okno zapytania o hasło dostępowe (w wersji Trial nie będzie możliwości jego edycji).

Od strony technicznej warto wspomnieć iż program USB Safeguard działa z pamięciami typu pendrive o systemach plików: FAT16, FAT32 oraz NTFS, wykorzystując 256-bitowy algorytm szyfrowania AES. Nie wymaga instalacji, a zajmuje jedynie około 100 kB.

Informacje o programie:
Nazwa: USB Safeguard
Licencja: Program darmowy (pendrive do 2 GB) / Program płatny (pendrive do 32 GB)
Link: Pobierz

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*