Strona główna Bezpieczeństwo Chroń komputer kluczem USB

Chroń komputer kluczem USB

przez CoreBlog
01 start up

Podoba ci się motyw z zabezpieczeniem komputera przy pomocy klucza USB? Nie tylko dlatego, że wygląda to fajnie, ale i ma praktyczne zastosowanie? Chcesz w ten sposób zabezpieczyć swój komputer przed niepożądanymi użytkownikami? Z programem Predator Free Edition nic nie szkodzi ci na przeszkodzie!

Predator Free Edition, jak sama nazwa wskazuje, jest darmowym programem służącym do tworzenia kluczy USB, zabezpieczających dostęp do komputera. Program już przy pierwszym uruchomieniu pyta o możliwość nadania hasła ochronnego. Co ważne – samo zapamiętanie hasła nie jest tak ważne, jeśli zawsze pod ręką mamy pendrive, na którym znajduje się odpowiednio wygenerowany klucz.

01 start up

Po zatwierdzeniu na ekranie monitora ukaże się okno z ustawieniami programu, gdzie prócz nadania hasła, uzyskujemy również możliwość określenia innych jego ustawień, jak choćby całkowite zaciemnienie obrazu w razie blokady komputera – po wyjęciu klucza USB z portu (Screen darkness), ukrywanie ikon na pulpicie (Hide desktop icons), czy też minimalizowanie wszystkich okien (Minimize all windows). W dolnej części okna otrzymujemy możliwość tworzenia kluczy USB, poprzez wybranie dysku docelowego (pendrive) pod pozycją Create key on Drive, a następnie kliknięcie buttonu Create Key.

02 wprowadz haslo

W zakładce Alarm options mamy możliwość zmiany ustawień alarmów dźwiękowych, jakie będzie nadawał komputer w przypadku trzykrotnego wpisania złego hasła (o które program pyta, gdy klucz USB nie znajduje się w porcie komputera).

03 alarm options

W zakładce Advandced options otrzymujemy dostęp do ustawień takich jak język programu (Language), czy automatyczne uruchamianie wraz ze startem systemu Windows (AutoStart with Windows), bądź też automatyczne sprawdzanie aktualizacji (Check for updates).

04 advanced options

WARTO WIEDZIEĆ
Program po utworzeniu klucza USB na pendrive będzie wymagał trzymania pamięci w porcie, by komputer nie został zablokowany. Jeśli pendrive zostanie wyciągnięty – program automatycznie zablokuje cały system, oczekując na ponowne włożenie pendrive z kluczem do portu, bądź na podanie hasła ustalonego na początku przez użytkownika.

W razie próby włamania – przy kilkukrotnym podaniu złego hasła, program uruchamia sygnał dźwiękowy, mający za zadanie zaalarmować znajdujące się w pobliżu osoby o nieudanej próbie włamania się na konto.

Nieautoryzowane skopiowanie klucza pomiędzy pamięciami USB jest nieskuteczne ze względu na fakt, iż Predator okresowo zmienia wartość klucza, w związku z czym nieautoryzowany – skopiowany klucz będzie nieaktualny.

Informacje o programie:
Nazwa: Predator
Licencja: Program darmowy / Wersja Professional – płatna
Link: Pobierz

Powiązane artykuły

Napisz komentarz