Strona główna Grafika Powiększ fotkę

Powiększ fotkę

przez CoreBlog
01 file open

Czy nie zdarza ci się, że znajdziesz na internecie świetne zdjęcie, ale jest zbyt małe, żeby je gdziekolwiek wykorzystać? Możesz je powiększyć, choćby w Photoshopie, ale efekty pewnie nie zawsze będą dla ciebie zadowalające. Autor programu SmillaEnlarger twierdzi, że stworzył algorytm, który powiększając grafikę nie pogorszy znacznie jej jakości.

SmillaEnlarger jest darmowym narzędziem dostępnym na internecie, nie wymagającym instalacji, ani rejestracji, zajmującym na dysku komputera ledwie kilkanaście megabajtów. Jego użytkowanie jest proste i skuteczne, choć musimy sobie zdawać sprawę z ograniczeń idących w parze z powiększaniem zbyt małych zdjęć.

W celu zmiany wielkości zdjęcia uruchamiamy program, po czym na pasku menu klikamy File, a następnie Open. W wyświetlonym okienku wyszukujemy na dysku pliku graficznego, który zamierzamy przeskalować na większy i zatwierdzamy.

01 file open

Po załadowaniu zdjęcia mamy możliwość zmiany filtru przetwarzania powiększonego zdjęcia, w lewej części okna, w sekcji Enlarger Parameter (po zmianie wartości należy kliknąć button Preview!), bądź w dolnej części zakładki Parameter. W drugim przypadku otrzymujemy również możliwość tworzenia własnych reguł, wedle których ma być przetwarzane zdjęcie.

02 okno programu

Efekt naszych prac zatwierdzamy buttonem Enlarge & Save.

Poniżej można zobaczyć różnicę w przetwarzaniu zdjęć przy pomocy trzech standardowych ustawień dostępnych w SmillaEnlarger.

03 rozne metody

A o ile można powiększyć zdjęcie? Nie ma tu właściwie żadnych ograniczeń, wszystko zależy od jakości i wielkości zdjęcia startowego i od tego, czego oczekujemy po pliku wyjściowym.

04 powiekszone

Jeśli nawet SmillaEnlarger nie czyni wielkich cudów w tej branży, należy jednak przyznać, iż przy jego pomocy możemy dowolnie powiększyć zdjęcia, z całkiem niezłym efektem – szybko i łatwo. Bez instalacji potężnych pakietów graficznych i bez wykupywania drogich licencji. A to też się liczy.

Informacje o programie:
Nazwa: SmillaEnlarger
Licencja: Program darmowy
Link: Pobierz

Zdjęcie użyte w tekście:
Foter.com

Powiązane artykuły

Napisz komentarz