Strona główna Ogólna Przenośne biuro USB

Przenośne biuro USB

przez CoreBlog
3966992022 826ee27b13

Co powiecie na przenośny zestaw przydatnych programów, które możemy trzymać na pendrive i bez instalacji uruchamiać na dowolnym komputerze? Takie przenośne biuro… Mobilne elektroniczne narzędzie pracy… Chcę wam zaproponować, abyście i wy skomponowali sobie taką pamięć USB, która stanie się waszym przenośnym biurem.

3966992022 826ee27b13
Pendrive może być naszym przenośnym biurem / foter.com

A lista programów dostępnych w wersji portable (tj. przenośnej) jest niemała, a już na pewno wystarczająca, by zasilić nasze codzienne komputerowe potrzeby.

PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA
Współcześnie podstawą każdego komputera jest przeglądarka internetowa, więc nic dziwnego, że musi się ona znaleźć w każdym biurowym PC-cie. Stąd też możecie wybrać sobie spośród kilku tę, która będzie wam odpowiadać najbardziej:
– Chrome Portable
– OperaUSB
– Firefox Portable

KLIENT POCZTY
Jeśli pocztę elektroniczną sprawdzasz nie poprzez stronę www, logując się do niej bezpośrednio pod odpowiednim adresem, a ściągając ją przy pomocy klienta pocztowego, świat cybernetyczny ma do zaoferowania kilka wersji przenośnych. Wybierz dla siebie jedną:
– Thunderbird Portable
– The Bat! Voyager
– DreamMail Portable

PAKIET BIUROWY
Porządne biuro nie może się obejść bez odpowiednich programów takich jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, czy edytor prezentacji multimedialnych. Nie ma właściwie większego problemu, by znaleźć tu odpowiednie narzędzia w wersji portable:
– OpenOffice Portable
– NotePad++ Portable

PROGRAM GRAFICZNY
Teoretycznie każdy komputer, do którego podepniemy nasze przenośne biuro USB jest wyposażony w podstawowy, najprostszy edytor grafiki (np. Paint). Ale z jednej strony może on być dla nas niewystarczający, a z drugiej możemy przecież mieć przy sobie narzędzie graficzne spełniające nasze podstawowe oczekiwania, a zarazem skonfigurowane pod kątem naszej pracy:
– GIMP Portable
– PicPick Portable
– Screenpresso Portable
– Hornil StylePix Portable

INNE
Generalnie internet bogaty jest w ofertę programów w wersji portable, niemal z każdej dziedziny można znaleźć coś, co nas zainteresuje. Z tych, które mogą się okazać przydatniejszymi warto jeszcze wspomnieć o:
– Biet-O-Matic (BOM) Portable – program służący pomocą w śledzeniu aukcji internetowych. Bogaty w opcje i funkcje, potrafiący grupować i synchronizować aukcje.
– Command Prompt Portable – wiersz poleceń działający bez instalacji, uruchamiany bezpośrednio z pamięci USB.
– CoolPlayer+ Portable – przenośny odtwarzacz audio.
– FileZilla Portable – wyśmienity program do zarządzania plikami (na pendrive), z możliwością łączenia się z serwerem FTP.
– GNU Cash Portable – program pomocny w zarządzaniu wydatkami.
– GraphTablet Portable – program pomocny w drukowaniu siatek matematycznych.
– SunBird Portable – kalendarz z wbudowanym systemem zarządzania informacjami osobistymi.
– PeaZip Portable – przenośny archiwizer plików.

W pracy na programach typu portable, uruchamianymi bezpośrednio z pamięci USB, należy pamiętać o tym, iż będą one działały nieco wolniej, niż standardowe programy. Ale jednocześnie oprogramowanie takie daje nam możliwość skonfigurowania go wedle naszych preferencji i uruchamiania takiej konfiguracji na dowolnym komputerze na całym świecie. To się nazywa mobilne biuro… a nie jakieś tam nieporęczne laptopy.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz