Strona główna Grafika Kolaż w kilka chwil

Kolaż w kilka chwil

przez CoreBlog
01 chose template

Chcesz zaprezentować swoje zdjęcia z niezapomnianych wakacji czy udanej imprezy w sposób nietypowy i atrakcyjny? A co powiesz na starą dobrą technikę – kolaż? Tym bardziej, że dzięki programowi CollageIt możesz szybko i łatwo stworzyć ładną kompozycję ze zdjęć.

Po zainstalowaniu programu w komputerze i jego uruchomieniu – naszym oczom ukaże się okienko z wyborem stylu, w jakim tworzony ma być kolaż. Po wybraniu jednej z wielu dostępnych opcji klikamy button Choose.

01 chose template

W kolejnym oknie otrzymujemy możliwość zmiany różnych ustawień kolażu. Wśród nich znajdziemy takie opcje jak Photo Count (w prawej części okna), gdzie ustalamy z ilu zdjęć ma się składać kolaż, czy też Space (przestrzenie pomiędzy zdjęciami), Margin (marginesy wokół kartki), AutoRotate (obrót zdjęć – zdjęcia w ułożeniu skośnym o nadanej wartości) oraz Sparse (rozsianie – rozstawienie zdjęć w kolażu).

02 robimy kolaz

Aby dodać zdjęcia do kolażu, wystarczy w lewej części okna kliknąć button Add i następnie odnaleźć pliki docelowe, po czym załadować je do programu. Kolejnym krokiem będzie przeciągnięcie załadowanych zdjęć z lewej kolumny okna do jego środkowej części, określając które zdjęcie ma być wyświetlane w danej części kolażu.

Po zakończeniu pracy wystarczy kliknąć w lewym dolnym rogu okna button Export, bądź też z paska menu klikając Menu, a następnie Export, nadać nazwę dla pliku docelowego i zatwierdzić. Program w tej chwili utworzy skomponowany przez nas kolaż, przy czym (zależnie od ilości wgranych zdjęć oraz od mocy obliczeniowej komputera) może to trwać kilka dłuższych chwil. Do kolażu dodany będzie również znak wodny, którego pozbyć się możemy dopiero po zakupie pełnej licencji do wersji CollageIt Pro.

Informacje o programie:
Nazwa: CollageIt
Licencja: Program darmowy / Wersja PRO – płatna
Link: Pobierz

Powiązane artykuły

Napisz komentarz