Strona główna Bezpieczeństwo Lokalna cenzura internetu

Lokalna cenzura internetu

przez CoreBlog
01 pierwsze uruchomienie

Chcesz ocenzurować internet? Nie, nie od razu cały – ku temu z całą pewnością nie masz możliwości. Ale gdyby tak chociaż zablokować kilka stron na swoim komputerze, by dzieci nie wchodziły na niepożądane strony, czy też na komputerach firmowych, by pracownicy nie marnowali czasu na przesiadywanie na portalach społecznościowych czy humorystycznych? Skorzystaj z możliwości Any Weblock.

Any Weblock jest darmowym programem dostępnym w internecie, dającym możliwości blokowania dowolnych domen i subdomen, w celu uniemożliwienia wejścia na daną stronę www. Dostęp do samego programu można zablokować przy pomocy hasła, tak aby jedynie ściśle określony użytkownik miał sposobność zmieniania ustawień Any Weblock.

O samo hasło dostępowe program pyta już przy pierwszym uruchomieniu programu – warto je wprowadzić, aby narzucone przez nas cenzura nie została przez nikogo ściągnięta.

01 pierwsze uruchomienie

W celu dodania adresu www, który ma być blokowany przez program – klikamy zieloną ikonę symbolizującą plus, z napisem Add i w wyświetlonym oknie wprowadzamy pożądany adres. Na koniec zatwierdzamy buttonem OK.

02 dodaj domene

Nieco poniżej możemy również dodać subdomeny, które blokować ma program. Jednocześnie można zaznaczyć, aby program blokował same subdomeny, pozostawiając główną domenę jako nienaruszoną. W tym celu odznaczamy kwadracik przy opcji Do not block this, but its subdomains below.

W oknie głównym programu możemy również usuwać wcześniej wprowadzone blokady, poprzez zaznaczenie odpowiedniej pozycji, a następnie kliknięcie ikony Remove (symbolizującej minus). Wszelkie zmiany na bieżąco zatwierdzamy buttonem Apply changes.

03 okno glowne

Warto zaznaczyć, iż program Any Weblock działa z wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi, stąd też korzystać z niej mogą praktycznie wszyscy użytkownicy, bez względu na to jakie i ile przeglądarek ma zainstalowanych na komputerze.

Wprowadzone przez siebie ustawienia możesz wyeksportować, aby następnie zaimportować na każdym kolejnym komputerze (aby nie wprowadzać za każdym razem tych samych danych).

Informacje o programie:
Nazwa: AnyWeblock
Licencja: Program darmowy
Link: Pobierz

Powiązane artykuły

Napisz komentarz