Strona główna Grafika Jak otworzyć plik PSD

Jak otworzyć plik PSD

przez CoreBlog
photoshop logo feather

photoshop logo featherW ostatnim czasie pracowałem na plikach PSD, czyli w pakiecie Adobe Photoshop… wrzuciłem plik na pendrive, aby zająć się nim później… Po dwóch dniach skopiowałem plik *.PSD na inny komputer i… pojawił się problem. Potrzebowałem grafikę wrzucić tylko na stronkę www (czyli prosta sprawa), ale przecież na tym komputerze nie miałem zainstalowanego Adobe Photoshop… Jak to rozwiązałem?

Są trzy sposoby na otworzenie plików o rozszerzeniu PSD bez posiadania zainstalowanego pakietu Adobe Photoshop. Jakie to sposoby? Rzecz jasna – inne programy, które są w stanie poradzić sobie z otwarciem wspomnianego pakietu.

IRFANVIEW
Szybkim i skutecznym sposobem będzie zainstalowanie Irfanview. Jest to niewielka przeglądarka plików graficznych o dość szerokich możliwościach. Powinna z plikiem typu *.PSD poradzić sobie bez większego problemu.

01 irfanview

PAINT.NET
Kolejnym programem, który może poradzić sobie z wczytaniem PDS jest Paint.net, o którym na łamach CoreBlog.pl już wspominaliśmy, jako o programie, który może spokojnie zastępować systemowego Painta, jako znacznie bardziej rozbudowany prosty program graficzny.

02 paint net

GIMP
Nieco bardziej rozbudowanym programem (który bez wątpienia graficy znają) jest GIMP. Jest to właściwie darmowy odpowiednik Adobe Photoshop – dla niektórych od niego lepszy, dla innych stanowiący czarną magię. Tak czy inaczej może okazać się pomocny w otworzeniu *.PSD.

Udało się?

Cieszę się razem z Tobą!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz