Strona główna Grafika FotoSketcher – prosty i funkcjonalny

FotoSketcher – prosty i funkcjonalny

przez CoreBlog
graf ico

ikona_kolorowe_kropyInternet pełen jest rozmaitych programów graficznych, które (teoretycznie) mają zaskoczyć użytkowników swoją funkcjonalnością, a zarazem niewielkimi rozmiarami. Jednak de facto niewiele programów tego typu jest wartych uwagi. Do takich zaliczyć należy FotoSketcher, który nie tylko elegancko się prezentuje, ale spełni nasze wszelkie (podstawowe) oczekiwania.

Warto tym bardziej zainteresować się programem FotoSketcher, że jest on dostępny w wersji Portable, czyli nie wymaga instalacji. Nie zaśmieca więc nam dodatkowo systemu różnymi plikami. Wystarczy tylko usunąć folder i będzie po wszystkim… tylko kto by chciał usuwać taki dobry programik?

01_okno_główne

FotoSketcher służy przede wszystkim do przerabiania istniejących już fotografii. A przerobione zdjęcia mają w efekcie przypominać rysunek, obraz lub szkic (zależnie od efektu, jaki wybierzemy). A więc są to ciekawe wariacje artystyczne, których (dzięki szybkiemu działaniu aplikacji) można dokonać w bardzo krótkim czasie.

02_parametry_rysunku

Program oferuje dostęp do kilku podstawowych modułów przetwarzania i obrabiania fotografii. Dzięki niemu mamy wpływ na kilka parametrów obrazu, m.in. na jego kontrast, wyostrzenie, jasność, nasycenie kolorami, czy też uproszczenie.

03_modyfikacje_obrazu_zrodlowego

Obsługa programu jest niezwykle prosta i intuicyjna. Nie wymaga od nas żadnych umiejętności malarskich, czy w ogóle wyczucia artystycznego. Nawet jeśli pierwszy raz mamy styczność z tego typu oprogramowaniem – szybko znajdziemy wszelkie interesujące nas opcje i dokonamy niezbędnych zmian. Oczywiście tych prostych i podstawowych zmian, gdyż nie jest to narzędzie pokroju Photoshopa.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz