Strona główna GrafikaAutoSketch Przerabianie z OrCAD na DXF

Przerabianie z OrCAD na DXF

przez CoreBlog
ikona autosketch

ikona autosketchNiektórzy użytkownicy starego dobrego programu do projektowania, jakim jest OrCAD, zapewne chcieliby przenieść swoje pliki do nowszego formatu. Stary SCH nie jest tak powszechnie stosowanym formatem, mającym tak szerokie zastosowanie, jak nowszy format DXF. Dlatego podpowiemy wam, w jaki sposób przeprowadzić konwersję z SCH na DXF.

Do przeprowadzenia całej operacji niezbędny nam będzie program pakietu OrCAD, jakim jest CIS CAPTURE.

Pierwszą czynnością jak musimy zrobić przed załadowaniem schematów do programu jest wklejenie pliku z bibliotekami SDT.cfg do folderu, w którym znajdują się pliki ze schematami, które zamierzamy przerabiać.

Następnie uruchamiamy CIS CAPTURE (OrCAD Capture) i w pasku menu wybieramy File, następnie Open i tam klikamy Project…

01 open project

Ładujemy plik ze schematami, czekamy chwilę, aż całość zostanie „przemielona” przez program (mogą pojawić się komunikaty z błędami – ale to już kwestia trudności właściwego przekonwertowania SCH na DXF).

Po chwili ukaże się naszym oczom lista schematów (lub tylko jeden schemat). Klikamy w wybrany dwukrotnie LPM.

02 kliknij schemat

Jak widzimy – schemat został pokazany. Teraz musimy go wyeksportować.

03 schemat wlaczony

Klikamy File i następnie Export Design…

04 file export design

W wyświetlonym oknie wybieramy zakładkę DXF. Ustalamy nazwę dla wyeksportowanego pliku (należy wykasować z nazwy SCH) i klikamy OK.

05 export design

W ten sposób wyeksportowany plik zapewne będzie zawierał jakieś niedoskonałości, ale niestety taki już jest urok przerabiania plików ze starego, wysłużonego już formatu OrCAD. Jednak lepiej mieć plik DXF, który wymaga drobnych poprawek, niż wysyłać innym projektantom pliki w formacie, którego prawdopodobnie w ogóle nie otworzą.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz