Strona główna Ciekawostki Nowe szybsze dyski SSD Samsunga

Nowe szybsze dyski SSD Samsunga

przez CoreBlog
ikona samsung

ikona samsungRozwój rynku dysków twardych, w tym szybkich dysków typu SSD od kilku lat rozwija się coraz to prężniej, oferując coraz to nowsze, ciekawsze, wydajniejsze i mniej zawodne konstrukcje. Jakie atrakcje w tej branży czekają nas w najbliższej przyszłości? Czym próbuje zaskoczyć konsumentów firma Samsung? Przyjrzymy się…

A konkretnie przyjrzyjmy się dyskowi „840 EVO lineup”. Jest to konstrukcja, którą zaprezentowała właśnie firma Samsung, a charakteryzuje się ona całkiem przyzwoitymi osiągami. Wersja dysku SSD o pojemności 1TB ma oferować sekwencyjną prędkość zapisu na poziomie 520 MBps. Jest to więc ponad dwukrotnie więcej niż oferował jego poprzednik! Jeszcze lepiej pod tym względem prezentuje się wersja o pojemności 120 GB, wszak tu prędkość zapisu wynosi do 410 Mbps, tj. trzykrotnie więcej o starych wersji!

Samsung SSD 840 EVO angle

Niemałą rolę z pewnością będzie odgrywała tutaj cena. Pierwsze dyski SSD o pojemności 1TB firmy OCZ wciąż sprzedawane są on-line w okolicach 2.500$!!! Tymczasem ceny nowych dysków Samsunga mają być znacznie bardziej kuszące, bo zależnie od wersji mają kosztować od ok. 110$ (120 GB) do 650$ (1 TB). 65 centów za 1 GB wydaje się w przypadku dysków SSD niezwykle atrakcyjną ceną.

Czyżby szykowała się więc rewolucja technologiczna i cenowa na rynku? Oby z korzyścią dla klientów.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz