Strona główna Grafika Jak zrobić screenshot całej strony www?

Jak zrobić screenshot całej strony www?

przez CoreBlog
ikona awesome screenshot

ikona_awesome-screenshotNiekiedy się zdarza, że potrzebujemy zrzutu ekranu całej strony (podstrony), podczas gdy nie cała mieści się nam na ekranie. Możemy skorzystać z klawisza PRINT SCREEN na klawiaturze, ale wówczas będziemy skazani na robienie kilku zrzutów i łączenie ich w całość. A jak zrobić od razu jedną grafikę, bez potrzeby sklejania kilku screenów w programie graficznym?

W tym celu przyda nam się wtyczka do przeglądarki o nazwie „Awesome Screenshot”, która dostępna jest dla przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Safari. Możemy ją pobrać m.in. ze strony: http://www.awesomescreenshot.com/

Po zainstalowaniu wtyczki, w przeglądarce pojawia się nam jej ikonka (obiektyw aparatu lub kamery).

01_ikona_awesome

Aby wykonać przy pomocy wtyczki zrzut ekranu strony, należy na nią kliknąć – wówczas rozwinie się nam menu. Jest tam dostępnych kilka opcji, możemy wszak dokonać zrzutu wybranego obszaru, obecnie widocznej części strony, czy też całej strony.

02_menu_awesome

W celu wykonania zrzutu ekranu całej obecnie włączonej strony www należy wybrać opcję „Capture entire page” („Przechwyć obecną stronę”).

Następnie wtyczka zacznie pobieranie obrazu strony (nie powinniśmy w tym czasie nic robić, ani przełączać zakładek w przeglądarce – całość operacji może potrwać nawet kilka sekund).

Po pobraniu obrazu – zostanie on wyświetlony. Mamy tutaj jeszcze możliwość jego edycji – odpowiedniego przycięcia do interesujących nas rozmiarów, czy obszarów, możemy też dodać atrybuty takie jak strzałki, czy kwadraty.

03_screenshot_strony

Po dokonanej edycji zostanie nam wyświetlony efekt naszej pracy. Teraz możemy ów wynik skopiować do schowka, zapisać na dysku, a nawet zapisać bezpośrednio np. na dysku Google.

04_zapisywanie_screenshota

Powiązane artykuły

3 komentarze

sirsimon 7 lipca, 2014

W Firefoksie opcja wbudowana w narzędzia deweloperskie

Karol 8 lipca, 2014

Nie każdy ma Firefoxa, sirsimon 😉

sirsimon 14 lipca, 2014

Chodzi o to, po co pisać taką wtyczkę do firefoxa 🙂

Napisz komentarz