Strona główna Linux BlueFish w oceanie webmasteringu

BlueFish w oceanie webmasteringu

przez CoreBlog
ikona bluefish

ikona bluefishNie ma co się rzucać w głęboką toń webmasteringowego oceanu bez narzędzi takich jak BlueFish. Czyli bez odpowiedniego programu, który wspomoże naszą pracę programistyczną m.in. w HTML, PHP, C, Apache, CSS czy SQL. Tym bardziej, że „niebieska rybka” jest programem open source`owym, czyli w pełni darmowym i łatwo dostępnym na internecie. I działającym na różnych systemach operacyjnych.

BlueFish nie zajmuje zbyt wiele miejsca na dysku, a mimo to okazuje się bardzo rozbudowanym narzędziem, które nie tylko posłuży nam jako podstawowy edytor kodów źródłowych, ale i jako wydatna pomoc przy tworzeniu różnych wyrażeń.

01 okno glowne4

Wszak w BlueFish nie musimy pamiętać każdej komendy, wystarczy że na pasku narzędzi wybierzemy odpowiedni dział i klikniemy odpowiednią ikonę, by program wspomógł nas w stworzeniu wyrażenia. Na przykład klikając zakładkę Czcionki możemy wybrać ikonę Indeks górny, by program sam wprowadził odpowiednią składnię do naszego kodu źródłowego.

02 czcionki

Są to oczywiście podstawy programowania, ale BlueFish wspomoże nas i w tworzeniu bardziej zaawansowanych obiektów stron www. Na przykład formularzy. W tym celu należy kliknąć zakładkę Formularze i wybrać chociażby Przycisk ‘checkbox’…, by program wyświetlił nam okienko z zapytaniem o kilka podstawowych informacji.

03 formularz

Oczywiście BlueFish zawiera znacznie więcej udogodnień i narzędzi, niż te o których powyżej wspomniałem, nie ma jednak miejsca każde z nich z osobna opisywać. Znacznie lepiej jest ściągnąć program i przetestować go samemu, by przekonać się, że to na prawdę dobre narzędzie.

Informacje o programie:
Nazwa: BlueFish
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

piksel 30 sierpnia, 2012

Program rzeczywiscie w duzym stopniu wspomaga proces tworzenia stron. Za sprawa kilku klikniec i mam gotowy projekt szkieletu. Sprawe ulatwiaja dodatkowo wbudowane konstrukcje jezykowe, ktore stosuje sie zazwyczaj przy projektowaniu stron. Latwosc stworzenia prostej strony dzieki tej aplikacji, az mnie zadziwila. Choc i tak bede glownie korzystal z dobsrodziejstwa notatnika. Niestety kazdy program tego rodzaju tworzy mnostwo zbednego kodu, co skutecznie zniechecilo mnie i do tej produkcji. Natomiast dla poczatkujacych i srednio zaawansowanych uzytkownikow, to dobre rozwiazanie.

Napisz komentarz