Strona główna Internet Dodawanie Google Analytics do strony www

Dodawanie Google Analytics do strony www

przez CoreBlog
ikona google analytics

Każdy webmaster, czy właściciel strony www powinien analizować ruch na tej stronie, aby mieć świadomość, jak wielu użytkowników ją odwiedza, a także aby poznać zachowania tych użytkowników. By dowiedzieć się, czy internauci po wejściu na naszą stronę dłużej na niej zostają, przeglądając kilka podstron, czy też raczej z niej czym prędzej uciekają? To pozwala również na sprawdzenie, które treści na naszej stronie są najchętniej przeglądane przez użytkowników, a do których w ogóle nie docierają. Do takich analiz bardzo przydatny jest Google Analytics. Tylko jak go zaimplementować w naszej stronie www?trans

Przede wszystkim musimy posiadać konto Google Analytics. Jeśli go nie mamy to zakładamy, jeśli jesteśmy użytkownikami Gmaila, to wystarczy po wejściu pod adres: http://www.google.pl/intl/pl/analytics/ kliknąć Zaloguj i podać swoje dane.

Gdy już załączy się nam konto Google Analytics – w górnej części ekranu klikamy Administrator.

 

01_administrator

Po przeładowaniu strony przewijamy ekran niżej, gdzie wyświetlą nam się trzy kolumny z różnymi opcjami. Z środkowej listy wybieramy rozwijaną listę i klikamy Utwórz nową usługę.

02_dodaj_usluge

 

Następnym krokiem będzie wprowadzenie danych witryny, którą chcemy śledzić. Będą to takie dane jak:
– Nazwa witryny internetowej
– Adres URL witryny
– Kategoria branży
– Strefa czasowa raportowania

03_dane_uslugi

Po wybraniu odpowiednich ustawień dla każdej z pozycji, na końcu klikamy button Pobierz identyfikator śledzenia.

Zostanie nam wyświetlony kod skryptu, który należy przekopiować.

04_kod_sledzenia

Skopiowany kod skryptu należy mieścić w kodzie strony pomiędzy znacznikami <body> </body>
Należy jednak pamiętać, że kod ten nie wystarczy wkleić tylko na głównej stronie naszej witryny, musimy go umieścić w kodzie każdej podstrony, którą chcemy śledzić!

05_dodany_kod_sledzenia

Jeśli wszystko dobrze zrobimy – będziemy cały czas otrzymywać w Google Analytics raporty z odwiedzalności naszej strony przez internautów.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz