Strona główna Programowanie Projektowanie nowoczesnych stron www od zaplecza

Projektowanie nowoczesnych stron www od zaplecza

przez CoreBlog
design gc2e289aca 1280

Nowoczesne strony internetowe są znacznie bardziej skomplikowane od tworzonych wcześniej prostych, statycznych witryn – a przez to również trudniejsze w budowie. Zaprojektowanie takiej nowoczesnej strony wymaga nie tylko zaawansowanej znajomości języków programowania i rozeznania we współczesnych trendach designerskich, ale też dużo pracy i zaangażowania, nie mówiąc o tym, że zajmuje mnóstwo czasu.

Jak powstaje nowoczesna strona www?

Każda nowoczesna strona internetowa powstaje na bazie języka znaczników HTML, języka skryptowego PHP i arkuszy stylów CSS, czyli trzech podstawowych formatów zawierających tekstowy opis jej struktury, treści i grafiki. Przy ich użyciu tworzy się specjalny kod i umieszcza w nim moduły, odpowiadające za wygląd i działanie strony. Obecnie  jednym z najważniejszych modułów tego typu jest media queries – dzięki niemu strona www płynnie zmienia układ treści oraz elementów graficznych i nawigacyjnych, dostosowując je do rozmiaru i rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest przeglądana. Poza tym nowoczesna strona internetowa powinna posiadać sticky menu, breadcrumbs, atrybuty ALT i buttony CTA – o tym też musimy pamiętać w trakcie tworzenia kodu. Wszystkie te elementy składają się na UX design, innymi słowy pozwalają na kreowanie pozytywnych doświadczeń użytkowników, a przecież to właśnie od nich w dużej mierze zależy, czy internautom spodoba się nasza strona i czy będą chętnie do niej wracać.

Czy warto samodzielnie zaprojektować swoją stronę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, projektowanie stron internetowych jest bardzo praco- i czasochłonne, wymaga też nie lada umiejętności, które nie każdy posiada. Z tego też względu samodzielne stworzenie własnej strony www dla zdecydowanej większości ludzi jest zwyczajnie niemożliwe, dla innych zaś – nieopłacalne. Lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom jak alterpage.pl, ekspertom w tej dziedzinie, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, a także dysponują najbardziej innowacyjnymi narzędziami i technologiami. Strona www stworzona przez takich specjalistów będzie doskonała pod każdym względem: atrakcyjna wizualnie, wygodna w obsłudze, łatwa w zarządzaniu, szybka w działaniu, unikalna responsywna i niezawodna.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz