Strona główna Telefonysoftware Przegląd aplikacji na android

Przegląd aplikacji na android

przez CoreBlog
android

Żandroidyjemy w czasach, w których obróbkę tekstu, stworzenie szaty graficznej, czy dokonanie elektronicznych wpłat można dokonać za pomocą mobilnych urządzeń. Wszelkie operacje, te standardowe oraz bardziej zaawansowane możemy w łatwy sposób  wykonać, za pomocą smarfona oraz tableta, dzięki profesjonalnej strukturze hardware oraz software. Za sprawą systemu oprogramowania android można wzbogacić funkcjonalność naszego telefonu w spektrum interesujących narzędzi.

Najświeższe i najbardziej ciekawe appy na system android.

Servers Ultimate – app rozszerzający androida o spektrum funkcji tj. serwer FTP. email, proxy oraz bramkę sms. Twórcy do dyspozycji użytkownika smartfona bądź tableta przeznaczyli 10 różnych użytecznych serwerów. W bezpłatnej wersji aplikacja jednak posiada ograniczenie, w postaci dostępu tylko do 3 połączeń z serwerem. Jednak do zastosowań domowych, winno to spokojnie wystarczyć. Rozbudowany interfejs z wieloma funkcjami nie sprawia trudności w użytkowaniu, a wręcz zapewnia intuicyjną pracę z programem.

Glympse

Glympse

Glympse – dzieło te daje możliwość precyzyjnej lokalizacji swojej pozycji w danym okresie czasowym, wybranej osobie. Program da się ustawić w sposób taki, żeby np. przez 20min uprzedzał daną osobę o miejscu, w którym aktualnie się znajdujesz. Informację da się przesłać za pomocą kilku wytrawnych sposobów komunikacji. Wiadomości może zostać wysłana poprzez wiadomość tekstową SMS, portal społecznościowy facebook oraz skrzynkę pocztową email. Wiadomość jest generowana automatycznie, a w jej treści mieści się odnośnik, po kliknięci w niego naszym oczom pokazuje sie stron internetowa z pozycją lokalizowanej osoby. Ciężko odnaleźć jakiekolwiek minusy w programie, gdyż jest bardzo funkcjonalny, a przede wszystkim działa bardzo szybko. Choć wadą z pewnością jest brak zaimplementowanego trybu oszczędności energii. W dłuższym czasie użytkowania bateria naszego urządzenia potrafi rozładować się całkowicie.

astro file manager

Astro File Manager

Astro File Manager – aplikacja będąca funkcjonalnym menedżerem zadań. Sprawnie stworzy kopię zapasową oraz rozpakuje zapakowane (zarchaizowane) pliki. Główny jej atut tkwi w możliwości instalacji aplikacji z plików APR. Aplikacja radzi sobie z większością rodzajów rozszerzeń, co jest bardzo użyteczne. Android nie ma własnego narzędzia do instalacji plików, dlatego warto posiadać tą aplikacje na swoim smartfonie.

servers

Servers Ultimate

Dolphin Browser Beta – internetowa przeglądarka stron web o niezwykle szybkim działania. Otworzenie popularnych witryn odbywa się dosłownie w ułamkach sekundy. Gdy znudzą nam się takie popularne przeglądarki takie jak Mozilla Firefox, czy Opera warto przetestować aplikację osobiście. Patrząc od strony wizualnej niezwykle przypomina przeglądarkę z wytwórni google. Sposób obsługi programu jak to bywa w przypadku tego rodzaju narzędzi jest bardzo łatwa.

AndRecorder – niewielka, choć praktyczna aplikacja pozwalająca na rejestrowanie dźwięku. W odróżnieniu od większości podobnych programów, aplikacja ta zapisuje plik dźwiękowy w wysokiej jakości formatu WAV. Rewelacyjnie sprawdzić może się do rejestrowania wykładów na uczelni, bądź pomóc w realizacji zadań szpiegowskich, nagrywając czyjeś słowa. Niewątpliwym plusem narzędzia jest brak ograniczeń w czasie długości nagrywania dźwięku. Materiał może nagrywać się do momenty całkowitego zapełnienia dostępnej pamięci.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

DZin-o 6 września, 2012

Rewalka ten program Glympse. Dosłownie parę sekund i pozycja mojego telefonu zlokalizowana. Dobry patent na wścielcie żony, które chcą kontrolować swoich mężów z oddali. Telefon zostawiamy w domu, w razie czego ustawiamy przekierowanie na telefon kolegi i wychodzi na party.

Napisz komentarz