Strona główna Telefonysoftware Ubuntu Touch chce podbić rynek

Ubuntu Touch chce podbić rynek

przez CoreBlog
ubuntu logo orange 4k

ikona_linuxMiłośnicy desktopowego Linuxa pod postacią Ubuntu niedługo mogą być szczęśliwymi posiadaczami smartfonów z mobilną odmianą tegoż właśnie systemu operacyjnego. A konkretnie systemu kryjącego się pod nazwą Ubuntu Touch. Pierwszą (niestabilną) wersję Canonical Ltd. wypuścił w październiku 2013 roku i dziś mówi się o dość odważnych planach i aspiracjach na przyszłość.

Powoli docierają do nas informacje, że Ubuntu Touch w finalnej wersji został już stworzony. Jak przekazują twórcy systemu – rozmaite problemy, które we wcześniejszych wersjach występowały na wielu urządzeniach mobilnych – zawieszanie się ekranu, czy generalnie „wysypywanie” się systemy, zostały już naprawione i dziś nie powinniśmy uświadczyć tego typu nieprzyjemności.

Lecz gdzie i kiedy będziemy mogli zetknąć się z tym systemem?

Jak się dowiadujemy – pierwszymi partnerami, którzy będą wprowadzać Ubuntu do swoich telefonów – będą Hiszpanie i Chińczycy. A konkretnie firmy BQ oraz Meizu. Jednak, jak obiecują wymienieni partnerzy Ubuntu Touch, oferowane przez nich telefony będą bez większych problemów dostępne na całym świecie ze względu na prowadzoną przez nich sprzedaż on-line.

Pierwszy telefon z Ubuntu Touch będzie dostarczony najprawdopodobniej w grudniu i będzie to Meizu MX4. Dla tych, którzy nie znają tej marki, podpowiemy, że zgodnie z informacjami, jakie wyciekają do mediów… model ten będzie zaopatrzony w procesor Samsung Exynos 5430, 4 GB pamięci RAM oraz ekran o rozdzielczości 2560×1536.

Telefony z Ubuntu Touch mają kosztować około 200-400 dolarów. Ale jak to będzie – zobaczymy w przyszłości.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz