Appki na plażę

przez CoreBlog
ikona telepraca

Są wakacje! A więc czas urlopów, czas wyjazdów, wycieczek, podróży wszelkiej maści. To właśnie lipiec i sierpień to okres najgorętszego tzw. “leżingu, smażingu & plażingu”. Nie znaczy to jednak, że odpoczywając od pracy odpoczywamy również od naszych małych urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Wręcz przeciwnie, zabieramy je ze sobą… bez względu na to, czy wyruszamy nad polskie morze, czy w bardziej egzotyczne miejsca, takie jak czarnogórska Budva, hiszpańskie wybrzeże, czy wyspiarska Madera. Jakie więc appki polecamy do leżingu, smażingu & plażingu?

AccuWeather
Systemy: Android, iOS, Windows Phone
Z racji iż w naszym wypadzie na plażę pogoda odgrywa bardzo istotny czynnik – wypadałoby wiedzieć, co nas czeka. Deszcz? Słońce? Chmury? Wiatr? Dziś już nie trzeba otwierać gazety, czy włączać telewizora, aby dowiedzieć się, jakie są prognozy na najbliższy czas. Teraz Wystarczy aplikacja AccuWeather, która jest w stanie dostarczyć nam informacji pogodowych z 2,7 miliona lokalizacji!

plaza

Krzyżówki
Systemy: Android, iOS, Windows Phone
Co robi (prawie) każdy znudzony plażowicz? Rozwiązuje krzyżówki… Dlaczego więc do tej czynności nie wykorzystać smartfona albo tabletu? Jest przynajmniej kilka aplikacji, które pozwalają na rozwiązywanie elektronicznych krzyżówek. Dla użytkowników Windowsa polecamy Crosswords (w wersji polskiej). Jeśli natomiast chodzi o iOSa i Androida – znajdziemy tutaj spory wybór różnych programów, które oferują liczne zestawy krzyżówek do rozwiązywania. Oczywiście mówimy tutaj o krzyżówkach w języku polskim, bo w innych językach znajdziemy ich wręcz niezliczoną ilość.

Sudoku
Systemy: Android, iOS, Windows Phone
Słynna zabawa z liczbami, do jakich należy Sudoku, jest tak popularna, że nie będzie tutaj najmniejszego problemu ze znalezieniem darmowych aplikacji na każdą z trzech opisywanych platform. Ważne jest tutaj również to, że najzwyczajniej w świecie nie ma znaczenia język aplikacji, bo i tak zabawa odbywa się na cyfrach, które są przecież „międzynarodowe”.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz