Strona główna Telefonysoftware TouristNavi – nowoczesny przewodnik turystyczny

TouristNavi – nowoczesny przewodnik turystyczny

przez CoreBlog
ikona touristnavi

ikona_touristnaviZ racji, iż zbliżają się wakacje, warto rozejrzeć się za ciekawymi aplikacjami turystycznymi, które mogą okazać się przydatne w trakcie planowania podróży, czy też już w trakcie samej podróży. I tak oto niezwykle ciekawą pozycją, dostępną wśród aplikacji na smartfony z systemem Android i iOS, okazuje się TouristNavi. Jest to polska aplikacja o światowym zasięgu. Warto przyjrzeć się jej nieco bliżej.

JAK DZIAŁA APLIKACJA?

Głównym zadaniem aplikacji jest zastąpienie tradycyjnych przewodników turystycznych (ludzkiego, książkowego) poprzez odpowiednią aplikację w telefonie. Będzie więc ona prowadzić użytkownika po wcześniej wybranej przez niego trasie (np. zwiedzanie Kazimierza w Krakowie), wydając komendy głosowe, a następnie, po dotarciu do atrakcji, aplikacja głosowo opowie użytkownikowi na temat np. historii budynku, dziejów jakiegoś miejsca, czy ciekawostkę na temat słynnej osoby, która w danym miejscu się urodziła, czy wychowywała.

TouristNavi, jako aplikacja w telefonie (lub tablecie), ma za zadanie wyłapać na podstawie naszego położenia GPS różne trasy w pobliżu miejsca, w którym się znajdujemy, a użytkownik sam wybiera tę trasę, która najbardziej go interesuje. Oczywiście w dowolnym momencie może ją zmienić, jeśli dana trasa mu jednak z jakiegoś powodu nie pasuje.

TouristNavi

CAŁY ŚWIAT

Założeniem twórcy aplikacji – ma ona obejmować cały świat. Oczywiście coraz to nowsze trasy, w rozmaitych zakątkach naszego globu, mają pojawiać się systematycznie (od Londynu począwszy, poprzez hiszpańskie wybrzeże, wyspy takie jak portugalska Madera, aż po bardziej egzotyczne miejsca: Meksyk, Australia, Japonia). Stare trasy mają być aktualne poprzez możliwość szybkiego ich aktualizowania, w przypadku, gdyby jednak doszło do pewnych zmian. Ważnym atutem może się okazać również to, iż aplikacja jest obecnie dostępna w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

ILE TO KOSZTUJE?

Aplikacja TouristNavi dostępna jest w dwóch wersjach: podstawowej, bezpłatnej oraz w wersji PRO, dodatkowo płatnej. Czym się różnią? Tym, że wersja PRO posiada możliwość filtrowania znalezionych przez aplikację tras na podstawie preferencji użytkownika (np. interesują go tylko trasy kajakarskie, rowerowe, albo tylko tzw. “przyjazne rodzinom”). Dodatkowo płatne ma być odsłuchiwanie głosowe treści zawartych w danej trasie, jednak cena ma sprzyjać użytkownikom i być konkurencyjna w stosunku do tradycyjnych przewodników książkowych, które szybko się dezaktualizują.

Po więcej informacji warto zajrzeć na stronę: TouristNavi – przewodnik głosowy

Bieżące informacje na Facebooku: https://www.facebook.com/TouristNavi

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Krystian31 29 lutego, 2016

W końcu jakaś ciekawa apka dla turystów. Standardowe mapy w telefonach niestety średnio się sprawdzają, a w górskim terenie w ogóle już nie ma o czym mówić. Przy kolejnej wyprawie ten przewodnik na pewno będzie mi towarzyszyć. Pozdrawiam

M. Lisicki 31 sierpnia, 2016

Ta apka chyba umarła, ale na szczęście jest mnóstwo innych podobnych.

Napisz komentarz