Strona główna Internet Polecane rozszerzenia dla GoogleDoc

Polecane rozszerzenia dla GoogleDoc

przez CoreBlog
ikona googledoc

ikona_googledocGoogleDoc to zestaw narzędzi typu Office dostępnych w chmurze. Usługa ta jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników Gmaila (w tym i Google+ itd.). Z różnych powodów usługa ta jest ceniona przez rozmaitych użytkowników, sprawdza się zwykle przy “grupowych” pracach nad jednym dokumentem. Jednak pomijając tę kwestię – chcielibyśmy w niniejszym tekście zaproponować Wam kilka ciekawych darmowych rozszerzeń, którymi możecie wzbogacić swoje GoogleDoc.

LUCIDCHART DIAGRAMS
Sam w sobie GoogleDoc nie posiada wbudowanej opcji rysowania – czy to diagramów, schematów, projektów czy innych prostych grafik. Dzięki niej tworzenie tego typu rzeczy stanie się nie tylko dostępne, ale i szybkie oraz proste.

01_lucidchart_diagrams

OPEN CLIPART
Open Clipart nie jest dodatkiem powiększającym jako tako funkcjonalność samego GoogleDoc. Jest to zestaw darmowych clipartów, które możemy dowolnie wykorzystać w tworzonych i edytowanych dokumentach. Z racji, iż dostępnych grafik jest ponad 50 tysięcy – jest w czym przebierać!

02_open_clipart

VEXTAB MUSIC NOTATION
VexTab Music Notation jest o tyle ciekawym rozszerzeniem GoogleDoc, że wprowadza ono możliwość zapisu nutowego w Googlowej aplikacji webowej. Docenią to m.in. muzycy, którzy tworzą swoje arcydzieła w zespołach, które to niekoniecznie muszą mieć możliwość spotykania się ze sobą w cztery oczy. Dzięki temu mogą oni pracować ze sobą zdalnie.

03_vextab_music_notation

Powiązane artykuły

Napisz komentarz