Strona główna Internet 3 darmowe narzędzia SEO

3 darmowe narzędzia SEO

przez CoreBlog
ikona seo pozycjonowanie

Marketing nie należy do najtańszych dziedzin biznesu, zresztą jak się mawia, marketingowiec jest zdolny wydać każdą, nawet niewyobrażalną, sumę pieniędzy wydzieloną mu przez szefostwo. Zawsze znajdzie się dodatkowy sposób reklamy, na który można wyłożyć grubą gotówkę… Na szczęście czasem możemy skorzystać z darmowych narzędzi. Np. w pozycjonowaniu stron, które jest swoistego rodzaju marketingiem, mającym wypromować naszą stronę na łamach wyników wyszukiwań wyszukiwarek internetowych…

Pozycjonowanie stron, czyli tzw. SEO, to szereg działań mających sprawić, że dana witryna będzie wyświetlana jak najwyżej w wynikach wyszukiwania po wpisaniu danej frazy kluczowej. Wszelkie działania związane z poprawianiem tej pozycji można wspierać przy pomocy darmowych narzędzi SEO. Oto 3 z nich:

PR SEARCH

http://www.prsearch.biz/

Na witrynie tej znajdziemy kilka ciekawych i przydatnych funkcji, które pomogą nam w wybadaniu ilości linków przychodzących z wyszukiwarek Google, Yahoo, MSN, AltaVista, Allintheweb oraz HotBot. Pokaże nam Page Rank danej strony, liczbę jej zaindeksowanych podstron, wraz z uwzględnieniem obecności w katalogu DMOZ (darmowy katalog o bardzo dużej wartości dla SEO).

SEO BENCH

http://www.seobench.com/

Dzięki witrynie SEO Bench możemy zbadać jak bardzo jest dana strona nasycona frazami kluczowymi, zarówno tymi jedno-, jak i dwu- i trzywyrazowymi. Znajdziemy tu również funkcje, które pokażą TOP50 dla danych fraz zarówno w Google, jak i Yahoo oraz prezentującą Page Rank danej witryny www.

SEO TOOLSET

http://www.seotoolset.com/tools/free_tools.html

W odróżnieniu do wcześniej opisywanych witryn SEO Toolset posiada dość nietypową funkcję, gdyż pokazuje kod witryny dla danego URL. Oczywiście nie jest to coś, czego nie wykonamy w żaden inny sposób (podejrzeć źródło strony zawsze można), ale tutaj czynimy to w wygodny sposób. Ciekawą funkcją jest również sprawdzanie czy roboty wyszukiwarek nie mają problemu z indksowaniem danej strony. Ponadto prezentuje statystyki dla danej witryny (dla Google i Yahoo) uwzględniając rzecz jasna dane słowo kluczowe.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz