Strona główna Grafika Photoshop: Postarzanie zdjęcia

Photoshop: Postarzanie zdjęcia

przez CoreBlog
beautiful old lady from darap sikkim village 4

Chciałbyś dokonać pewnej mistyfikacji i wykazać przed znajomymi, że w swojej kolekcji masz stare zdjęcia, rodem z początku XX wieku? Chcesz przerobić tak własną fotkę, aby wyglądała na tyle starą, żeby wmówić znajomym, że to twój dziadek, który wyglądał w młodości dokładnie tak samo jak ty? A może po prostu uważasz, że stare zdjęcia są stylowe? Pokażę ci sposób jak postarzyć zdjęcie, które starym być wcale nie musi.

beautiful old lady from darap sikkim village 4

Kobieta z Sikkim (Himalaje) / foter.com

Po załadowaniu zdjęcia do programu Photoshop przystępujemy do jego edycji. W pierwszej kolejności na pasku menu klikamy opcję Obrazek, następnie Dopasuj i kolejno Barwa/Nasycenie…

01 dopasuj nasycenie

W wyświetlonym oknie wartość Nasycenie zmniejszamy do poziomu -100, po czym klikamy OK.

02 barwa nasycenie

Drugim krokiem będzie kliknięcie w pasku menu Filtr, następnie Szum i wreszcie Dodaj szum…

03 filtr dodaj szum

W wyświetlonym oknie musimy ustalić, iż będzie to Rozmieszczenie Gaussowskie o wartości 6% (można pokombinować również z innymi wartościami). Zaznaczamy także opcję Monochromatyczny.

04 dodaj szum

Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w pasku menu opcji Obrazek, a następnie Dopasuj i tam Poziomy…

05 obrazek dopasuj poziomy

W wyświetlonym oknie zmieniamy pierwszą wartość przy pozycji Poziomy wyjścia na 50 (można spróbować też innych nastawów), drugą wartość pozostawiamy bez zmian, klikamy OK.

06 poziomy

Ponownie klikamy w pasku menu na opcję Filtr, po czym Rozmycie, a później Rozmycie gaussowskie.

07 filtr rozmycie gauss

W wyświetlonym oknie nastawiamy wartość rozmycia na ok. 0,5 pikseli. Można spróbować innych ustawień, choć tutaj nie będziemy mieli zbyt dużego pola do popisu, gdyż z reguły ustawienie wartości większej niż 1 doprowadzi do zbytniego rozmazania zdjęcia. Ale poeksperymentować warto.

08 rozmycie gauss

Na zakończenie klikamy w pasku menu opcję Obrazek, następnie Dopasuj i wreszcie Filtr fotograficzny…

09 dopasuj filtr foto

W wyświetlonym oknie z dostępnych filtrów wybieramy Warming Filter (85), a jego gęstość ustalamy na poziomie ok. 65%. Klikamy OK… i właściwie mamy już gotowe.

10 filtr foto

Teraz tylko wywołujemy, nieco zdjęcie „potargamy”, aby było sfatygowane i możemy komuś wmówić, że żyjemy dłużej niż może mu się wydawać.

11 gotowe

Powiązane artykuły

Napisz komentarz