Strona główna Grafika Photo Toolkit – szybka edycja zdjęć

Photo Toolkit – szybka edycja zdjęć

przez CoreBlog

Wakacje w toku… a jak to na wakacjach bywa, człowiek z różnych wyjazdów przywozi całe tuziny, całe gromady, wręcz całe legiony fotografii! Tylko kiedy znaleźć czas i chęci, żeby je odrobinkę przerobić i przygotować do tego, by pokazać znajomym? Wystarczy ściągnąć darmowy program Photo Toolkit i wziąć się ostro do roboty…

Photo Toolkit jest niewielkim, darmowym narzędziem, które pozwoli w kilka chwil przerobić odpowiednio każdą fotkę – czy to zlikwidować z nich efekt czerwonych oczu, czy to pozmieniać nieco odcienie barw, doświetlić zdjęcie, poprawić makijaż… To tylko kilka z funkcji tego pomocnego programu.

Wszystkie narzędzia, które oferuje Photo Toolkit, są dostępne z poziomu paska narzędzi, widocznego tuż pod paskiem menu. Te same funkcje znajdziemy również pod pozycją Edit. A są to m.in.:

Rotate Left (obróć zdjęcie w lewo)
Rotate Right (obróć zdjęcie w prawo – dwie wspomniane funkcje przydadzą się szczególnie przy zdjęciach z aparatów, które nie obracają automatycznie wykonanych zdjęć)
Fix Red Eye (usuń efekt czerwonych oczu)
Color Correction (korekcja nasycenia barw)
Denoise (zmniejszanie szumów)
Make Up (poprawianie makijażu/twarzy)
Caricature (tworzenie karykatury)
Lighting Effects (efekty świetlne)
Straighten (prostowanie krzywych zdjęć)
Resample (ponowne próbkowanie)
Crop (przytnij/skadruj)

Generalnie korzystanie z wymienionych narzędzi jest bardzo proste i z reguły ogranicza się do kilku kliknięć myszką. Usuwanie efektu czerwonych oczu działa automatycznie, choć można przełączyć się na tryb ręczny (Manual). Doświetlanie zdjęcia możemy wykonać poprzez odpowiednie, gotowe już wariacje (Variation), bądź poczynić ręcznie (Manual), samemu ustawiając intensywność światła (Intensity), czy jego zasięg (Altitude), bądź kolor (Light color). Karykaturę tworzymy w prosty sposób, rozciągając przy pomocy odpowiedniego narzędzia elementy ludzkiej twarzy, dzięki czemu można osiągnąć na prawdę ciekawe efekty.

Jak więc widać, Photo Toolkit mimo swej prostoty jest programem bardzo pomocnym i przydatnym w obróbce zdjęć. Warto go wypróbować.

Informacje o programie:
Nazwa: Photo Toolkit
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

Napisz komentarz