Strona główna Linux Komentarze w dokumentach OpenOffice

Komentarze w dokumentach OpenOffice

przez CoreBlog
ikona openoffice

ikona openofficePakiet OpenOffice (LibreOffice) daje użytkownikom możliwość wstawiania w odpowiednich miejscach pliku komentarzy, przy pomocy których można wyjaśnić pewną sprawę, uściślić coś lub zwrócić na coś uwagę użytkownika, który będzie dokument przeglądał w formie elektronicznej. Wstawianie ich jest proste, a mogą się okazać przydatne podczas pracy na dokumentach.

W pierwszej kolejności powinniśmy kliknąć kursorem myszy w dowolnym miejscu dokumentu, w którym chcielibyśmy wstawić komentarz. Następnie wchodzimy w pasku menu pod pozycję Wstaw, a tam wybieramy Komentuj… Można też posłużyć się skrótem klawiszowym CTRL + ALT + N.

01 wstaw komentuj

Po tej czynności na ekranie dokumentu pojawia się żółte pole z miejscem na wpisanie komentarza. Treść komentarza, podobnie jak zwykły tekst, podlega formatowaniu – można go pochylać, pogrubiać, ustawiać podkreślenie, wstawiać indeksy dolne i górne itd.

02 skomentowane

W razie chęci usunięcia komentarza, wystarczy kliknąć w żółtym polu z wpisem strzałkę w dół i z rozwijanej listy wybrać Usuń komentarz.

03 usun komentarz

Można tu też usunąć wszystkie komentarze danego autora (w przykładzie autor jest nieznany), bądź po prostu wszystkie komentarze zamieszczone w danym dokumencie.

Powiązane artykuły

2 komentarze

Magda 18 lutego, 2015

Witam,
Jak w komentarzu zmienić autora aby zamiast “nieznany” widniało np. moje imię i nazwisko?

Pozdr.,
M.

yamaykee 24 lutego, 2015

@Magda

Narzędzia -> Opcje -> Dane użytkownika

Napisz komentarz