Odzyskiwanie hasła z archiwum RAR

Stworzyłeś archiwum plików RAR, zabezpieczyłeś go hasłem… a teraz potrzebujesz go otworzyć, a owego hasła nie pamiętasz? No to masz problem… Ale my Ci pomożemy w jego rozwiązaniu. Nie, nie powiemy Ci jakie jest Twoje hasło, nie rozszyfrujemy go z Twojego pliku, ale podpowiemy Ci, jak to zrobić, abyś na przyszłość wiedział, że nie ma co panikować.

Po pierwsze musisz ściągnąć jeden z programów, który „łamie” hasła do archiwów RAR. Ja osobiście mogę polecić jeden z trzech:
– RAR Password Recovery
– RAR Password Recovery Magic
– Advanced RAR Password Recovery

Wszystkie trzy programy są właściwie do siebie podobne – dość proste w obsłudze, mają skromny i czytelny interfejs, są sprawdzone, ale i też niestety są płatne. Jednak „trialowo” możemy je wypróbować i jeśli potrzebujemy jednorazowo odzyskać hasło z archiwum RAR to nie ma problemu, żeby sobie takie demo ściągnąć i przy jego pomocy dostać się do środka archiwum plików.

Każdy z owych plików korzysta z tzw. metody „brute force” oraz metody słownikowej. Do tego użytkownik może zdefiniować własny zestaw znaków, a więc nie będziemy ograniczeni jedynie do alfabetu cywilizacji zachodniej. To duża zaleta.

Z wszystkich trzech programów, jeśli nie chcesz płacić, najlepiej zainstaluj RAR Password Recovery Magic, którego „trialowe” ograniczenie dotyczy ilości uruchomień programu, a nie długości wyświetlanego hasła.

Jak już wcześniej wspomniałem, obsługa niniejszych programów jest prosta. W głównym oknie programu wystarczy zaznaczyć, z jakich tablic znaków ma korzystać program (małe litery, duże litery, znaki specjalne, liczby, spacje itp.), warto więc zaznaczyć tylko te, które mogliśmy użyć w haśle, nie powinniśmy na siłę zaznaczać wszystkiego, gdyż każda kolejna tablica zwiększa liczbę kombinacji, jakie program musi „przemielić”. A nie ma takiej potrzeby, jeśli wiemy, że korzystamy np. tylko z małych liter i cyfr. Należy też określić minimalną i maksymalną liczbę znaków, z jakich mogliśmy skorzystać przy tworzeniu hasła, przy czym tu też im mniejszy zakres, tym mniej kombinacji, a więc komputerowi łatwiej będzie odzyskać hasło.

Po ustawieniu wszystkich parametrów zatwierdzamy i czekamy na ostateczne efekty…

Należy przy tym jednak zaznaczyć, że przy ustawieniu mocnego szyfrowania, raczej nie mamy szans na odzyskanie hasła do archiwum RAR. Ale życzę powodzenia!

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*