Strona główna Ogólna Sprawdzanie hostingu strony www

Sprawdzanie hostingu strony www

przez CoreBlog
serwer

serwerFirm hostingowych na rynku jest wiele, znacznie więcej nie tylko tych kilka popularnych, które zna większość internautów. Przeglądając kilkanaście stron, może się okazać, że każda z nich ma swoje „gniazdo” zupełnie gdzie indziej. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie w hosting zaopatruje się dana strona www (bo może byś chciał skorzystać z usług tej firmy), wypróbuj możliwości http://www.whoishostingthis.com/.

Korzystanie z tej strony jest niezwykle proste. Ogranicza się ono do wpisania w odpowiednim miejscu na głównej stronie adresu www, o którym chcielibyśmy się dowiedzieć nieco więcej. Po kliknięciu czerwonego buttona Search, system przechodzi do operacji sprawdzania podanego adresu.

01 wpisz

Po kilku chwilach (niekiedy trwa to nieco dłużej), na stronie wyświetlone zostają wyniki wyszukiwania, w których podana jest nie tylko nazwa firmy hostingowej, obsługującej dany portal, ale i adres IP oraz nazwy serwerów DNS.

02 info

Być może niektórych zainteresuje fakt, iż w dolnej części okna (Similar Sites) wyświetlane są strony www podobne do tej, której sprawdzania dokonywaliśmy. Choć z drugiej strony, jak widać na naszym przykładzie, wyszukiwanie podobieństw nie zawsze działa sprawnie.

03 similiar

Sprawdzanie firm hostingowych obsługujących dane strony www może się przydać webmasterom, którzy szukają odpowiedniego dla siebie tego typu usługodawcy. Na http://www.whoishostingthis.com/ możemy też przeczytać recenzje i sprawdzić oceny użytkowników różnych firm hostingowych. Recenzje te znajdują się w górnym menu strony, pod opcją Hosting Reviews, choć z góry zaznaczyć, że są to przede wszystkim firmy zagraniczne.

04 recenzje

Powiązane artykuły

Napisz komentarz