Strona główna WindowsSoftware RegMon – Monitor rejestru Windows

RegMon – Monitor rejestru Windows

przez CoreBlog
ikona regmon

ikona regmonRejestr Windows wbrew pozorom nie jest tak statycznym elementem systemu, jak może nam się pozornie wydawać. On ciągle pracuje – na bieżąco, odczytując z niego różne informacje i zapisując nowe dane. Czasem warto skontrolować, które partie rejestru pracują najintensywniej, by zorientować się, w jaki sposób pracuje nasz system. Dlatego warto ściągnąć z internetu RegMon.

Jest to darmowy i niewielki program (ledwie kilkaset kilobajtów), który nie wymaga instalacji.

Po jego uruchomieniu RegMon od razu przechodzi do monitorowania wszelkich operacji na rejestrze Windows, na bieżąco wyświetlając je w głównym oknie. Jak więc można się szybko przekonać – w przeciągu jednej sekundy rejestr poddawany jest kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset operacjom.

01 glowne okno

Przeglądając długą, ciągle aktualizowaną listę możemy sprawdzić, które elementy rejestru są najbardziej eksploatowane, jakie programy zapisują w nim dane. Dzięki funkcji filtrowania, wbudowanej w RegMon, możemy też badać konkretne partie rejestru. W tym celu klikamy ikonę Filter/Highlight (lub używamy skrótu CTRL + L).

02 filter

W wyświetlonym oknie wpisujemy np. w pozycji Included (zawiera) wyrażenie „security”. W ten sposób wyświetlane będą pracujące elementy rejestru zawierające wspomniane słowo, czyli fragmenty odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Informacje o programie:
Nazwa: RegMon
Licencja: Program darmowy
Link: Download

Powiązane artykuły

Napisz komentarz