Strona główna Windows Przywracanie poprzedniej wersji pliku w Windows 7

Przywracanie poprzedniej wersji pliku w Windows 7

przez CoreBlog
windows 7 logo

windows 7 logoCzy zdarzyło Ci się kiedyś, że wyłączyłeś i zapisałeś edytowany przez siebie plik, podczas gdy dosłownie po kilku sekundach przypomniałeś sobie, że wprowadziłeś do tego pliku zmiany, których nie chciałeś zachować? Jest na to rada! Zmian nie cofniesz z poziomu programu edytorskiego, ale z poziomu Windowsa 7 – już owszem! I trwa to dosłownie chwilkę!

Przywrócenie starej wersji pliku to bardzo prosta operacja. Wystarczy kliknąć PPM na pliku, który zamierzamy przywrócić i z rozwiniętego menu kontekstowego wybieramy pozycję: Przywróć poprzednie wersje.

W wyświetlonym oknie wybieramy jeden z punktów przywracania danego pliku i klikamy Otwórz, po czym wybieramy wersję pliku, do jakiej chcemy powrócić (może być ich kilka z różnymi datami) i na końcu wybieramy:

Przywróć – jeśli chcemy, aby nasz plik został przywrócony do starej wersji
Kopiuj – jeśli chcemy starą wersję przywrócić, ale bez tracenia nowej wersji, wówczas ta stara zostanie zapisana, jako osobna kopia pliku.

I to by było na tyle!

P.S.
Uwaga! Funkcja ta działa jedynie na dyskach, w których wcześniej została uruchomiona funkcja ochrony systemu (która domyślnie ustawiona jest tylko dla partycji systemowej).

Powiązane artykuły

Napisz komentarz