Strona główna Windows Blokowanie wyszukiwania utraconych plików ze skrótów (Windows XP)

Blokowanie wyszukiwania utraconych plików ze skrótów (Windows XP)

przez CoreBlog

Czasem się zdarza, że odinstalujemy jakiś program, lecz pozostają po nim skróty. Może też się zdarzyć, że w wyniku awarii lub pomyłki utracimy program, z którego ciągle korzystaliśmy. Wówczas po kliknięciu ikony skrótu, który nie ma do czego się odnieść… system rozpoczyna automatyczne wyszukiwanie owego pliku. Zwykle bezskutecznie, marnując przy tym nasz czas i nasze nerwy. Można to na szczęście wyłączyć.

W tym celu uruchamiamy edytor rejestru (w polu Uruchom, wybieranym z menu Start, wpisujemy wyrażenie „regedit” i klikamy Enter). W rejestrze wyszukujemy wpisu o adresie:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

01 rejestr systemu
Tam, w wolnym miejscu, po prawej stronie okna, klikamy PPM i wybieramy z rozwiniętego w ten sposób menu polecenie Nowy, a następnie Wartość DWORD. Utworzonemu w ten sposób wpisowi nadajemy nazwę NoResolveSearch i naciskamy dwa razy Enter. W oknie, które nam się wyświetli wpisujemy cyfrę 1 w polu Dane wartości.

Teraz wystarczy tylko uruchomić ponownie system, aby załadował sobie nowe dane z rejestru i już powinno wszystko działać, tak jak chcemy.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz