Strona główna Internet Przeprowadzka? Sprawdź, jak przenieść Internet do innego mieszkania

Przeprowadzka? Sprawdź, jak przenieść Internet do innego mieszkania

przez CoreBlog
przeprowadzkasprawdzjakprzeniescinternetdoinnegomieszkania

Przeprowadzka jest skomplikowanym zadaniem logistycznym. Podczas przenoszenia całego dobytku do nowego miejsca nie można zapomnieć o usługach. Warto sprawdzić, jak przenieść Internet do przyszłego mieszkania.

Internet dla studenta i nie tylko – jak przenieść usługi do nowego miejsca zamieszkania

Jeśli dotychczasowa oferta Internetu czy innych usług była dla Ciebie korzystna, możesz bez problemu przenieść ją do nowego miejsca zamieszkania. Jak to zrobić? Po pierwsze, musisz upewnić się, że usługi danego dostawcy obejmują obszar, w którym masz zamiar zamieszkać. Jeśli tak, wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i umówić się na przeniesienie usług. Warto wiedzieć, że taka opcja w większości przypadków jest darmowa, nie musisz więc przejmować się dodatkowymi kosztami.

Przeniesienie usług – o czym warto pamiętać

Podczas przenoszenia usług warto pamiętać o złożeniu stosownego wniosku, który będzie rozpatrywany przez operatora. Dostawca usług może odmówić przyjęcia takiego dokumentu, jeśli nasza nowa lokalizacja znajduje się poza obszarem, w którym może on zapewnić najwyższą jakość oferowanych usług. Wówczas możemy wymówić obowiązującą umowę, jednak z dużym prawdopodobieństwem trzeba będzie przy tym ponieść dodatkowe koszta.

Co więcej, jeśli u danego operatora wykupiliśmy pakiet usług, w których skład wchodził nie tylko Internet, lecz także telefon czy telewizja, jednak postanowiliśmy zrezygnować np. z telewizji, wówczas również będziemy musieli liczyć się dodatkowymi kosztami. Dlaczego? Ponieważ obecną umowę trzeba będzie rozwiązać.

Co w sytuacji, kiedy nowe mieszkanie jest poza zasięgiem operatora?

Twoja nowa lokalizacja wykracza poza obszar, w którym obecny dostawca świadczył usługi? A może po prostu szukasz lepszej oferty? W takim przypadku warto poszukać nowego operatora, który zagwarantuje Ci znakomite i korzystne pakiety. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię Internet dla studenta, czy też zwykła opcja, świetne rozwiązania znajdziesz w INEA. Dodatkowo w ofercie tego dostawcy znajdziesz także usługi takie jak telewizja światłowodowa oraz telefonia komórkowa. A to wszystko na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Internet dla studenta i standardowych użytkowników w INEA

INEA oferuje wysokiej jakości światłowód, który charakteryzuje się niezawodnością i dużą wydajnością. W ramach oferty tego operatora możesz zdecydować się na kilka opcji, m.in. pakiety obejmujące 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Warto dodać, że Internet światłowodowy od INEA to łącze symetryczne, co oznacza, że zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Takie rozwiązanie będzie doskonałe zarówno dla studentów, standardowych użytkowników, jak i niezwykle wymagających osób, które wykorzystują Internet do pracy bądź grania w zaawansowane gry.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz