Strona główna Grafika Oszczędniejsze JPGi

Oszczędniejsze JPGi

przez CoreBlog
przyklad

Każdy, kto lubi robić fotki, trzymać dużo tapet na dysku, czy w ogóle kolekcjonować różnej maści zdjęcia i grafiki na komputerze, wie ile taka kolekcja może „zeżreć” miejsca na dysku. A skompresować pliki JPG trochę szkoda, bo jeszcze przypadkiem stracą na jakości… A gdyby tak jednak zmniejszyć ich wielkość na dysku 2, 3, 5, a nawet 8-krotnie, bez zauważalnej różnicy w jakości?

Taką właśnie usługę oferuje portal JPEGmini.com. I do tego zupełnie za darmo, bez rejestracji. Choć oczywiście po zarejestrowaniu się na portalu (a to również jest darmowe) otrzymujemy więcej możliwości. Wówczas to zamiast pojedynczych fotek mamy możliwość wgrywania ich całych grup (do 1.000 sztuk jednorazowo, o maksymalnej wadze 200 MB).

przyklad

Przykład 1 / jpegmini.com

Na głównej stronie portalu można przekonać się, że pliki kompresowane przy pomocy algorytmu oferowanego przez JPEGmini w rzeczy samej nie tracą (przynajmniej nie jest to zauważalne dla ludzkiego oka) na jakości, a jednocześnie tracą na wadze nawet 8,5 raza! To duża oszczędność w zajmowanej przestrzeni dyskowej.

przyklad2

Przykład 2 / jpegmini.com

Warto spróbować. I zaoszczędzić kilka “grubych” megabajtów na swoim dysku.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz