Strona główna WindowsSoftware Optymalizujemy RAM z memBoost

Optymalizujemy RAM z memBoost

przez CoreBlog
g1395

g1395Jeśli uważasz, że masz problemy z zapchaną pamięcią RAM, widzisz, że momentami komputer mocno spowalnia swoją pracę, mieląc dane wgrane do pamięci – wyszukując niepotrzebnych elementów, wyrzucając je i ładując na nowo niezbędne pliki, to znaczy że przydałoby ci się narzędzie, które na bieżąco będzie optymalizowało kości RAM. Do takich programów narzędziowych możemy zaliczyć m.in. memBoost.

Jest to niewielkie narzędzie, ale właśnie o to chodzi, przecież samo w sobie nie może zapychać pamięci RAM, którą ma za zadanie maksymalnie zoptymalizować. Jeśli zaś chodzi o funkcje, ma ich wystarczająco dla standardowego użytkownika.

Główne okno programu charakteryzuje się niezwykłą prostotą, brak tu zbędnych elementów, są tylko te, które pozwalają nam lepiej przyjrzeć się wykorzystaniu zasobów pamięciowych, poziomu zajętości pamięci RAM, pliku stronicowania, ale i samego procesora.

01 okno glowne1

W dowolnym momencie możemy „rozkazać” programowi optymalizację pamięci RAM, wystarczy w tym celu kliknąć button Optimize.

Nie ma tu właściwie większej liczby operacji, które mógłby przeprowadzić użytkownik. Ma on właściwie wpływ jedynie na ustawienia programu, których dokonuje poprzez kliknięcie buttona Options… i zaznaczenie odpowiednich funkcji w wyświetlonym oknie.

02 options

Tam możemy m.in. nakazać memBoost`owi włączanie się wraz z uruchamianiem się systemu, ustawić by okno programu zawsze było na wierzchu, czy włączyć dźwięki ostrzeżeń.

MemBoost nie wymaga większej opieki ze strony użytkownika, program wszystko wykonuje właściwie sam, a co najważniejsze – robi to skutecznie. Dlatego z czystym sumieniem można go polecić każdemu użytkownikowi starego, dobrego PC-ta.

Informacje o programie:
Nazwa: memBoost
Licencja: Program darmowy
[button type=download]Pobierz[/button]

Powiązane artykuły

Napisz komentarz