Strona główna WindowsSoftware Q-Dir zamiast Ekslporatora

Q-Dir zamiast Ekslporatora

przez CoreBlog
ikona folder

ikona folderEksplorator Windows? Któż by z niego korzystał… Prędzej już na dyskach PC-tów znajdziemy Norton Commandera, czy jemu podobne programy. Albo też możemy skorzystać z możliwości programu Q-Dir, który jest zupełnie darmowy, a na dodatek jest dostępny także w wersji portable. Żyć, nie umierać.

Zaletą Q-Dir jest to, iż budowę jego okna możemy w znaczny sposób konfigurować, dobierając taki kształt i ułożenie wewnętrznych okien, aby odpowiadało nam ono w jak najwyższym stopniu. Generalnie cały interfejs sprowadza się do maksymalnej prostoty, która ma za zadanie uprościć życie użytkownika.

Warto zauważyć, iż Q-Dir ma wbudowany mechanizm kolorowania różnych rodzajów plików (można tę funkcję włączyć z poziomu paska menu, gdzie klikamy Opcje, następnie Więcej opcji i wreszcie w zakładce Kolory ustawiamy to, co należy). Pomaga to w odnalezieniu ściśle interesujących nas rozszerzeń, np. .pdf, czy .exe itd.

01 okno1

Generalnie warto zauważyć, iż możliwość operowania na 4 folderach jednocześnie w pojedynczym oknie sprawia, że operacje na plikach oraz pomiędzy folderami, stają się znacznie prostsze i przyjemniejsze. Można więc powiedzieć z czystym sumieniem, że Q-Dir znacznie lepiej sprawdzi się od standardowego, wbudowanego w Windowsa Eksploratora.

No i co ważne… Q-Dira w wersji portable możemy zabrać ze sobą na pendrive wszędzie, korzystając z jego dobrodziejstw na wielu różnych komputerach.

Informacje o programie:
Nazwa: Q-Dir
Licencja: Program darmowy
[button type=download]Pobierz[/button]

Powiązane artykuły

Napisz komentarz