Strona główna WindowsSoftware Notepad++ – więcej niż Notatnik

Notepad++ – więcej niż Notatnik

przez CoreBlog
notepad pp logo

Najprostsze pliki tekstowe, zajmujące niewiele miejsca, ale jednocześnie nie posiadające zaawansowanego formatowania, jak ma to miejsce w przypadku edytorów takich jak OpenOffice, LibreOffice, czy Word, można tworzyć w windowsowym Notatniku. Jednak nie posiada on zbyt wielu funkcji. Dużo lepiej pod tym względem prezentuje się Notepad++.
notepad pp logo

Notepad++ jest bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłego, standardowego Notatnika w systemie Windows. Jest od niego znacznie bardziej rozbudowany i posiada znacznie więcej funkcji i możliwości. A na dodatek, jest w pełni darmowy.

Dużą zaletą Notepad++ jest to, iż możemy w nim ustawić opcję wspomagania wprowadzania składni języków programowania. Wówczas to program odpowiednio zaznaczy wprowadzone przez nas poprawne komendy, odznaczy je innym kolorem, tak aby kod był dla użytkownika znacznie bardziej czytelny.

01 notepad

Ponadto program ten ma dużo innych przydatnych funkcji, jak chociażby rejestrowanie Makr, konwertowanie tekstu na inne kodowanie, ustawienia skrótów klawiszowych itp.

Z Notepad++ możemy korzystać obok standardowego Notatnika, choć lepiej go po prostu zastąpić jego darmowym odpowiednikiem, gdyż przyzwyczajając się do niego, ciężko później przestawić się na uboższą wersję rodem z Microsoftu.

Informacje o programie:
Nazwa: Notepad++
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

Napisz komentarz