Strona główna Ogólna Jakich magnesów używać do mocowania notatek na tablicach magnetycznych?

Jakich magnesów używać do mocowania notatek na tablicach magnetycznych?

przez CoreBlog
iStock 1168771545

Suchościeralne tablice i profesjonalne planery z funkcją magnetyczną są akcesoriami spotykanymi nie tylko w szkołach, ale także w biurach i wielu innych miejscach pracy. To użyteczny sprzęt wykorzystywany m.in. w charakterze tablicy ogłoszeniowej. Na tablicy można pozostawić notatkę odręczną wykonaną mazakiem lub stosując tanie magnesy ferrytowe walcowe, przymocować do niej notatkę na karteczce, ulotkę ogłoszeniową, wizytówkę lub dowolnie inny dokument papierowy.

Rodzaje magnesów do zastosowań szkolnych i biurowych

W sprzedaży dostępne są dwa podstawowe rodzaje magnesów. Są to cieszące się rosnącą popularnością, oferujące zaskakująco dużą siłę przyciągania magnesy neodymowe oraz zwykle znacznie od nich tańsze, czarne i dość kruche, tradycyjne magnesy ferrytowe walcowe, w kształcie kostek lub pierścieni. Współcześnie w zastosowaniach szkolnych i biurowych wykorzystuje się oba rodzaje magnesów, przy czym wersje magnesów neodymowych mają często nie tylko większą siłę magnetycznego oddziaływania, ale i atrakcyjniejsze wizualnie wykończenie. Ze względu na dużą odporność walcowych magnesów ferrytowych na korozję stosowanie dodatkowego wykończenia (powłoki ochronnej) nie jest potrzebne. Takie magnesy są dzięki temu tańsze, a oferowana przez nie siła przyciągania wystarczająca, by utrzymać kartkę papieru lub inny, również większy dokument papierowy.

Trzy rodzaje magnesów ferrytowych do tablic magnetycznych

Wśród najczęściej stosowanych akcesoriów do tablic i ścian magnetycznych znajdują się nie tylko magnetyczne znaczniki neodymowe w atrakcyjnych obudowach, ale także surowe magnesy ferrytowe o prostych, regularnych kształtach. Jedną z ich często spotykanych wersji są ferrytowe magnesy walcowe, które wyglądem przypominają płaskie pastylki. W sprzedaży tego typu magnesy dostępne są w szerokim wyborze średnic, niemal zawsze w kolorze czarnym. Oczywiście na rynku dostępne są nie tylko magnesy ferrytowe walcowe, ale także ich wersje płytkowe, w formie sześcianów i prostopadłościanów o różnych rozmiarach oraz magnesy pierścieniowe, które znajdują jednak bardziej profesjonalne zastosowanie, przede wszystkim w produkcji głośników. 

Do przymocowania odręcznej notatki na kartce papieru, widokówki, wizytówki, recepty czy skierowania od lekarza na lodówce, ścianie lub tablicy magnetycznej, wykorzystać można dowolny rodzaj magnesu. Najtańszym przykładem tego typu akcesoriów są walcowe magnesy ferrytowe przypominające małe tabletki, ewentualnie ich wersje płytkowe, nieco większe i dzięki temu w wielu przypadkach wygodniejsze w stosowaniu.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz