Strona główna Bezpieczeństwo Inwazja mobilnych wirusów w 2013

Inwazja mobilnych wirusów w 2013

przez CoreBlog
rect4153

rect4153Minął już dzień, w którym nastąpić miał koniec świata. Co prawda nigdy nie wierzyłem w tę bajkę, bo interesując się historią Majów wiedziałem, że ich kalendarz mówił o końcu pewnego cyklu a nie świata. Ale w tę bajkę, którą opowiadają nam teraz informatycy wierzę. Bo pewne trendy są jednoznaczne i niezaprzeczalne. Tak właśnie jest w przypadku mobilnych urządzeń, których na świecie ciągle przybywa. A bajka, którą mam na myśli, to straszenie, że w 2013 roku nastąpi istna inwazja wirusów na urządzenia mobilne.

Tym bardziej, że wciąż przybywa użytkowników tych urządzeń. A to znaczy, że korzystamy z nich już nie tylko do rozmów, do wzajemnej komunikacji, czy do rozrywki, zabawy, ale i do celów biznesowych. Poprzez urządzenia mobilne (telefony komórkowe, smartfony i tablety) dokonujemy zakupów, przelewów, podajemy prywatne, osobiste dane. Są to dane, które z pewnością zainteresują hackerów. A skoro ich zainteresują to i pojawi się więcej wirusów na te urządzenia, aby je zainfekować i wykraść cenne dane.

To trend. To nie straszenie, to edukowanie czytelnika. Jeśli posiadasz urządzenie mobilne, powinieneś pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. O programie antywirusowym. Jeśli nie korzystasz z telefonu czy tabletu do dokonywania przelewów, czy załatwiania innych transakcji finansowych, biznesowych, nie znaczy to, że nie powinieneś zaopatrzyć się w ochronę. Możesz oczywiście skorzystać z darmowych rozwiązań, jak chociażby Avast, który wydawany jest także w wersji mobilnej. Jeśli jednak urządzenia te stanowią dla ciebie platformę do przeprowadzania ważnych spraw, w których roi się od wymiany ważnych danych i informacji – pomyśl o profesjonalnym, płatnym zabezpieczeniu, które uchroni cię przed niemiłymi niespodziankami.

Zresztą przed tego typu zagrożeniami już na CoreBlogu przestrzegaliśmy. I z pewnością będziemy to czynić jeszcze wielokrotnie, myśląc o bezpieczeństwie naszych czytelników.

Dlatego może nowy rok rozpocznijcie od postanowienia, że będziecie bardziej uważać na zagrożenia nie tylko atakujące komputery, ale i małe urządzenia mobilne. To dla waszego dobra i spokoju.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz