Strona główna Ciekawostki Co nowego w Nowym Roku (2013)?

Co nowego w Nowym Roku (2013)?

przez CoreBlog
rok 2013

rok 2013Pełen emocji rok 2012 powoli, powoli dobiega końca. Nieubłaganie. Nie nastąpił w nim zapowiadany koniec świata, pojawiło się za to kilka całkiem niezłych i interesujących produktów, zarówno w branży komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Zarówno produktów software`owych, jak i sprzętowych. A czym uraczy nas rok 2013? Tego nie wiemy. Możemy jedynie powiedzieć o kilku co ważniejszych zapowiedziach na rynku IT.

INTEL SILVERMONT
W przyszłym roku na rynku pojawić ma się nowy produkt firmy Intel z serii Atom. Jego nazwa kodowa ma brzmieć Silvermont. Czym ma się charakteryzować? Tym, że jego produkcja ma przebiegać w procesie technologicznym rzędu 22 nm, a zbudowany ma być z tranzystorów Tri-Gate 3-D, co zapewniać ma o 37% większą wydajność. Można się więc jednocześnie spodziewać ciekawych netbooków opartych na tym chipie. I ciekawych cen.

ULTRABOOKI ŁADOWANE BEZPRZEWODOWO
Jedną z nowinek technologicznych, jaka ma przejść ze sfery planów do sfery rzeczywistości w 2013 roku mają być ultrabooki, których ładowanie będzie następowało bezprzewodowo. Niestety szczegółów nie znamy, nie wiemy ile czasu będzie trwało takie ładowanie, ani na jaką odległość od „ładowarki”, możemy jedynie domyślać się, że technologia ta zostanie wykorzystana jedynie w najdroższych produktach w tej kategorii. Z czasem jednak pewnie popularność wykorzystania ładowania bezprzewodowego zacznie rosnąć i przeniesie się także na tańsze produkty.

OFFICE 2013
Jeden ze sztandarowych produktów giganta z Redmond ma zostać odświeżony wraz z nadejściem nowego roku. Ciężko powiedzieć, czy pracownicy Microsoftu zdołają zaskoczyć czymś swoich użytkowników, w końcu cóż nowego można wymyślić w dziedzinie edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych? Czyżby szykowało się jedynie poprawienie otoczki wizualnej? Pożyjemy, zobaczymy. Ale znając życie, pewnie i tak lepszym rozwiązaniem pozostanie nadal OpenOffice (LibreOffice), który funkcjonalnością dorównuje swojemu płatnemu konkurentowi, a jednocześnie jest przy tym darmowy.

PROGRAMY ANTYWIRUSOWE
Jak co roku, producenci oprogramowania antywirusowego wypuszczą nowe wersje swoich głównych produktów. AVG w swojej wersji na 2013 rok zapowiada rozruch szybszy o 26%, skanowanie szybsze o 36% i interfejs użytkownika ładujący się o 200% szybciej! Z kolei nowy Norton Antyvirus oferuje wsparcie dla Windows 8 oraz kilka pomniejszych narzędzi i funkcji usprawniających działanie i bezpieczeństwo na naszym komputerze. Panda Global Protection 2013 ma posiadać wbudowany m.in. udoskonalony mechanizm walki z trojanami bankowymi oraz kilka ciekawych filtrów.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz