Strona główna Bezpieczeństwo Dysk ściśle tajny z Secret Disk

Dysk ściśle tajny z Secret Disk

przez CoreBlog
ikonka

ikonkaZwykle z jednego komputera korzysta kilka osób. I zapewne każda z nich chciałaby mieć pewną sferę prywatności w tej sferze. Dlatego jeśli chcesz mieć swoją przestrzeń dyskową, którą możesz ukryć przed systemem i przed innymi użytkownikami, to warto pomyśleć o skorzystaniu z programu Secret Disk.

To niewielkie, darmowe narzędzie z pewnością okaże się nieocenioną pomocą w zachowaniu własnej prywatności, jeśli chodzi o dziedzinę przechowywania danych. O hasło dostępowe, które będzie chronić twój wirtualny dysk, zostaniesz zapytany już podczas instalacji. Na jej koniec, w Moim komputerze ujrzysz ikonkę nowego dysku, oznaczonego literą X.

Na dysku tym pracujesz tak samo, jak na każdym innym, tworząc foldery, kopiując i wycinając pliki w jego obrębie, ale i wymieniając dane z innymi dyskami. Jednakże jeśli będziesz kończył pracę na swoich ściśle tajnych danych, klikasz ikonkę Secret Disk w zasobniku systemowym i tam wybierasz Lock.

unlock

Warto zauważyć, że program sam, automatycznie zablokuje dostęp do twojego dysku (blokada ta oczywiście wygląda tak, że w Moim komputerze nie widać ikony wirtualnego dysku X) np. kiedy zniknie napięcie, bądź zresetujesz komputer. Również w trybie awaryjnym pozostanie on niewidoczny.

W oknie ustawień programu znajdziemy wiele mniej lub bardziej interesujących opcji. Możemy schować ikonkę programu znajdującą się w zasobniku systemowym (Hide tray agent icon), uruchomić automatyczną blokadę dysku wraz z włączeniem się wygaszacza ekranu (Lock Secret Disk if screen saver launched), czy też włączyć automatyczne zapytanie o odblokowanie sekretnego dysku wraz z uruchomieniem Windowsa (Suggest to unlock Secret Disk on Windows Startup).

ustawienia

Jak więc widać, zachowanie własnej prywatności, nawet w przypadku, kiedy z jednego komputera korzysta wiele osób, nie musi być takie trudne. Wystarczy do tego niewielki program Secret Disk i… odrobinka tajnych danych.

Informacje o programie:
Nazwa: Secret Disk
Licencja: Program darmowy
Link: Download

Powiązane artykuły

Napisz komentarz