Strona główna Windows Blokowanie gromadzenia danych dla Microsoftu

Blokowanie gromadzenia danych dla Microsoftu

przez CoreBlog
windows 7 logo

windows 7 logoWiesz, że Windows kolekcjonuje dane na temat Twojego komputera i wysyła je do centrali Microsoftu? Robi to pod szyldem „poprawy jakości obsługi klienta systemu Windows”. Czy uważasz, że jest to oburzające i w sposób skandaliczny łamie Twoją prywatność, czy wręcz nawet intymność? Nie daj się, zablokuj tę funkcję i nie martw się tym, że Microsoft wie o Tobie za dużo!

W celu wyłączenia gromadzenia danych należy w Windowsie 7 przejść do Panelu sterowania, stamtąd wybrać Centrum akcji. Tam klikamy Ustawienia Programu poprawy jakości obsługi klienta i wreszcie wybieramy Nie chcę uczestniczyć w programie. Zatwierdzamy i „voila!”.

Jeśli chodzi natomiast o system Vista to rezygnację z uczestnictwa w owym programie można wybrać przy instalacji systemu (zgoda na uczestnictwo w programie jest w przypadku Windowsa 7 automatyczna). Jeśli jednak system jest już od dawna zainstalowany, nic straconego, po prostu klikasz ikonę Windows (START) i w polu wyszukiwania wklepujesz wyrażenie „raporty”. Po chwili wybierasz Raporty i rozwiązania problemów, stamtąd kolejno Ustawienia poprawy jakości obsługi klienta i wreszcie klikamy w pozycję Nie chcę brać udziału w programie w tej chwili. Zatwierdzamy i gotowe.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz