Strona główna Bezpieczeństwo Advanced Spyware Remover w walce ze szpiegami

Advanced Spyware Remover w walce ze szpiegami

przez CoreBlog
rect29961

rect29961Wirusy to nie jedyne zagrożenie komputerowe, jakie może na nas spaść z sieci. Równie niebezpieczne, a czasem i siejące większe spustoszenie (np. na naszych kontach bankowych) jest oprogramowanie szpiegowskie, które pomaga cyberprzestępcom zdobyć nasze prywatne dane dostępowe do różnych miejsce w internecie. Do banku, do poczty, do konta użytkownika… Warto więc sprawdzić, czy ktoś nie ma na oku twojego komputera…

Darmowych aplikacji antyspyware na internecie jest wiele, godnych polecenia nieco mniej. Jednym z takich programów jest Advanced Spyware Remover.

Po zainstalowaniu programu i jego uruchomieniu, już w głównym oknie Advanced Spyware Remover możemy uruchomić skaner systemu, który podejmie się przeglądania dysku w celu znalezienia oprogramowania szpiegowskiego typu Spyware, Adware i Malware. Czynimy to poprzez kliknięcie buttona Scan Now.

01 okno glowne

W razie znalezienia podejrzanego pliku, program informuje nas o tym w oknie skanowania pod pozycją Threat Found, gdzie na bieżąco aktualizowana jest liczba znalezionych potencjalnie niebezpiecznych plików.

02 skanowanie trwa

Po zakończeniu skanowania, program wyświetla podsumowanie (Reports), wraz z określeniem ścieżki pliku i rodzaju zagrożenia z nim związanego. Jeśli chcemy pozbyć się niebezpiecznych plików, klikamy button Remove, po czym następuje ich usunięcie.

03 wynik skanowania

Warto zajrzeć jeszcze pod pozycję Tools, w którą wchodzimy poprzez kliknięcie odpowiedniej ikony po lewej stronie okna programu. Tam otrzymujemy dostęp do dodatkowych funkcji Advanced Spyware Remover, takich jak:
Hijack Scan
Security Holes (dziury bezpieczeństwa – niestety, opcja ta dostępna jest jedynie w przypadku angielskojęzycznej wersji systemu Windows)
Passive Defense (ochrona pasywna)
Unlock & Delete (odblokuj i usuń)
Privacy Sweeper (wymiatarka prywatności – usuwa prywatne dane z różnych aplikacji, np. historię z przeglądarek internetowych)
PC Tuneup

04 tools

Warto również zauważyć, iż po instalacji Advanced Spyware Remover w systemie, w menu kontekstowym pojawia się dodatkowa pozycja: Unlock & Delete. Ma ona za zadanie odblokowywać zablokowane pliki (np. używane przez system czy inne programy) i je usuwać. Jest to więc bardziej pomocne narzędzie systemowe, aniżeli funkcja zwalczająca szkodliwe programy szpiegowskie.

06 unlock delete

Warto zabezpieczyć się przed inwazją spyware, malware i adware w naszym komputerze, gdyż stawką są nie tylko nasze mniej czy bardziej ważne dane, ale i wszelkie informacje dostępowe (hasła, loginy) do banku, poczty elektronicznej, kont użytkowników na różnych portalach… a co za tym idzie, stawka toczy się też i o znaczne pieniądze. O nasze życiowe oszczędności.

Informacje o programie:
Nazwa: Advanced Spyware Remover
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

Napisz komentarz